Jak vybrat herní PC a jak herní PC složit?

Výběr herního počítače se může zdát vědou, my Vám však v tomto článku poradíme jak vybrat herní PC, případně jak sestavit herní PC a za kolik, aby jste neprohloupili.

Obsah článku Jak vybrat herní PC a jak herní PC složit?:

Jak vybrat herní PC?

Vybrat herní PC můžete podle mnoha kritérií, respektive parametrů, nejčastěji se budete asi poohlížet po typu disku (SSD disk vs. HDD disk), dále budete pro Váš herní PC řešit výběr buď herního notebooku nebo kompletní herní PC sestavy či jednotlivých komponentů, aby jste si mohli herní pc složit.

jak sestavit herní pc levně, jak vybrat herní PC, jak složit herní pc, jak postavit herní pc
Zdroj: Unsplash.com

Herní notebook nebo stolní PC? Co vybrat?

Herní PC sestava je vhodnou volbou pro hráče, kteří hrají hry doma a moc necestují, zpravidla bývá složení herního PC i levnější, než si koupit herní notebook. Herní notebook je naopak pak dobrou volbou pro gamery kteří třeba cestují a zároveň mimo hraní her také na notebooku hodně pracují (například programátoři), jelikož s notebookem si můžete zahrát Vaší oblíbenou hru třeba když přespáváte u známých nebo někde na hotelové Wi-Fi.Podle čeho vybrat herní PC?

Výběr herního PC závisí na mnoha faktorech, mnoho lidí například řeší spokojenost s různými výrobci PC komponentů nebo s různými výrobci herních notebooku, pravidelní hráči pak velmi často řeší pragmaticky výběr herního počítače či notebooku podle toho, jaké hry na něm plánují hrát a řídí se tak HW požadavky daných her. V základu je nejideálnější při výběru herního PC jít po následujících parametrech, které Vám umožní víceméně bezstarostné hraní:

  • Minimálně 8 GB RAM
  • Dostatečně velký disk, ideálně SSD disk díky kterému počítač bude rychleji načítat a lépe fungovat.
  • Grafická karta
  • Procesor

TIP: Pokud se rozhodnote pro výběr herního počítače, nebo si herní počítač sestavit, značnou výhodou oproti hernímu notebooku je možnost vyměnitelnosti jednotlivých PC komponentů.

Jak sestavit herní PC na míru?

Chcete si sestavit herní PC na míru, podle sebe? Není problém, je však důležité při výběru komponentů hledět na jejich kompatibilitu. Pokud jste nikdy herní PC neskládali je dobré si nechat poradit na což můžete využít různé Facebookové skupiny a nebo si nechat poradit od seriózních profesionálů kteří se skládání herních PC věnují, většina obchodů s elektronikou takové profesionály má, můžete tedy využít kontaktní e-mail, chat nebo telefonní linku daného obchodu kde komponenty nakupujete.

Za kolik koupit herní PC?

Ceny herních PC jsou ve velkých rozpětí od tisíců až ke statisícům korun, záleží vždy na daných komponentech které herní počítač obsahuje.
Nejlepší herní počítač seženete za minimálně 80 000,- Kč, nicméně na takovém počítači si budete moci zahrát asi opravdu cokoliv dalších několik let.
Nicméně aby jste si mohli zahrát většinu dnešních her,
postačí Vám herní PC do 25 000,- až 30 000,- Kč.

pc herní, hernípc, pc sestavy, herni pocitac, herní pc sestavy, levné herní pc, pc sestavy herní, nejlevnější herní počítač
Zdroj: Unsplash.com

Pokud budete chtít herní PC do 10000,- Kč tak asi nepochodíte, minimálně pokud tedy chcete nový, repasovaný do takové ceny asi seženete, ale nákup repasovaného PC s sebou může nést svá rizika, avšak vždy záleží od zdroje, kde repasovaný herní počítač kupujete.Zdá se Vám fungl nový herní PC drahý? Velké obchody jako je Alza pak nabízejí například možnost koupit herní počítač na splátky, někdy v rámci akcí dokonce i bez navýšení. Opatrně však na nákupy herního PC na aukru, kde většinou produkty uvádějí samotní prodejci kteří ve většině případů nejsou velcí prodejci se seriózně vybudovanou značkou jako například obchody CZC či Alza, kde se o kvalitu koupeného herního PC nemusíte bát.
nejlepší hry zdarma se slevou, nejlevnější steam klíče

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *