hra-counter-strike-legendarni-strilecka
| | | | | | |

Hra Counter-Strike – legendární střílečka

O čem je střílečka Counter-Strike

Counter-Strike je série stříleček pro více hráčů z pohledu první osoby, ve kterých bojují dva týmy (Teroristé a Counter-Teroristé), první zmiňovaní mají za úkol spáchat teroristický čin (bombardování, braní rukojmí, atentát), zatímco Counter-Teroristé se mu snaží zabránit (zneškodnit bombu, zachránit rukojmí, nebo eskortní mise).

Historie a současnost Counter-Strike

Úplně první začátek Counter-striku začala na Windows v roce 1999. Původně byl však vydán jako modifikace pro Half-Life. To se změnilo, když práva na modifikaci získalo Valve, kteří poté přeměnili Counter-Strike na maloobchodní produkt vydaný v roce 2000.

Mezi velmi známou sérii Counter-Striku patří jistě verze 1.6, která byla vydána 15. září 2003.

Hra obdržela ve verzi 1.6 již podobu, jakou můžeme vidět dnes. Do hry se přidaly v té době zbraně jako FAMAS, Galil, hra dostala mnohem hubenější grafiku, byl přidán taktický štít a mnoho dalších.
Během této doby se toho moc nestalo, až do 21. srpna roku 2012, kdy byla vydána v dnešní době, jedna z nejhranějších FPS her Counter-Strike: Global Offensive. Vývojáři přidali nové mapy, zbraně, hra se stávala více hratelnější i díky vylepšené grafice oproti původní verzi 1.6.

Counter-Strike: Global Offensive mapy

Na výběr je několik typů map. Základní sada obsahovala mapy čtyř typů, nejhranější jsou tyto dvě, jejich zbytek zanikl.

de_ – (Defusal) T mají za úkol v určeném časovém limitu položit bombu na jedno ze dvou míst na mapě – bomba musí explodovat. CT se jim v tom snaží zabránit, případně musí položenou (aktivovanou) bombu zneškodnit. Mezi nejznámější patří de_inferno, de_mirage a de_dust2.

sk_ – (Counter strike, Hostage Rescue) CT mají za úkol odvést do základny rukojmí, kteří hlídají T ve své základně – omezené časovým intervalem. Známé jsou například. cs_office, cs_assault a cs_italy.
Celkově tedy momentálně existuje 8 hlavních map, které se hrají pravidelně: Mirage, Dust II, Inferno, Nuke, Overpass, Ancient, Vertigo. Všechny tyto mapy se nacházejí v současnosti ve službě Active Duty, takže na těchto mapách soutěží nejlepší světové profesionální týmy. Ve skutečnosti se ve hře nachází mnohem více map, ale jsou spíše pro začátečníky nebo prostě hráče, kteří si zapnou hru jen na matchmaking.

Herní módy

Global Offensive momentálně nabízí osm herních módů ke hraní online:

Casual (Nenáročný) a Competitive (Kompetitivní): Nejznámější herní módy, oba zahrnují Mise s bombou a Mise s rukojmími.

Mise s bombou: Teroristé mají za úkol položit bombu na jedno ze dvou určených míst, která jsou zpravidla označena písmeny A a B; Counter-Teroristé mají za úkol předejít výbuchu bomby buď tak, že nenechají Teroristy bombu vůbec položit, nebo je-li již položena, jejím zneškodněním.

Mise s rukojmími: Counter-Teroristé mají za úkol osvobodit rukojmí držené Teroristy a dostat je na místo vyzvednutí; Teroristé mají za úkol předejít osvobození rukojmí. Pokud se Terorista nebo Counter-Terorista pokusí zabít rukojmí, dostane peněžitou pokutu. Update později změnil způsob, jakým Counter-Teroristé zachraňují rukojmí: místo aby rukojmí na místo vyzvednutí dovedli, tam musí nyní jednoho donést. CT útočí a naopak T brání. Mapy pro hraní tohoto módu: Agency a Office.

Arms Race (Zbrojející závod): Každý hráč má za úkol zabít co nejvíce protihráčů s cílem získat 16 lvl. S každým levelem se hráči zlepšuje zbraň. Posledním levelem je zlatý nůž. Když hráč zabije zlatým nožem protivníka, celý jeho tým vyhrává.

Demolition: Na začátku hry týmy dostanou zbraň, která je typická pro jejich tým. Další zbraň dostanou tím, že zabijí protivníka. Mód je o tom, že si každý zastřílí s jinou zbraní.

Deathmatch: Každý hráč si zvolí libovolnou zbraň a snaží se zabít co nejvíce protihráčů, což mu udělí určitý počet bodů a snaží se vyhrát s nejvyšším počtem. Mód je doplněn respawnem (oživením). Po smrti se hráč znovu objeví na jiném místě dané mapy.
Wingman (Bratr ve zbrani): Verze kompetitivního módu pro čtyři hráče (2vs2). Systém pravidel schopnostních skupin je obdobný jako u kompetitivního módu, hraje se však pouze 16 kol. Site pro položení bomby je ale pouze jeden!

Další z módu je Flying Scoutsman, jediná změna je zvýšená gravitace.

Komunitní servery: Na mnoha z nich však najdeme mnoho módů vytvořených hráči, mezi nejznámější patří například Jailbreak, Trouble in Terrorist Town nebo Surf.

Danger Zone (Zóna smrti): Mód je vytvořen ve stylu Battle Royale. Hra nabízí možnost hrát samostatně nebo v týmu. Na začátku zvolí svou lokaci dopadu. Může využít jak zbraně umístěné na mapě, tak i tablet, který všem hráčům umožňuje nakoupit zbraně a další utility za určitý obnos peněz získaný prožíváním, prohledáváním mapy nebo zabíjením nepřátel.

Zbraně a nože v CS:GO

PISTOLE: Glock-18(T), P2000, USP-S(CT), P250(T+CT), Five Seven(CT), Tec-9(T), SK-75 Auto( CT+T), Dual Berretas(T+CT), Desert Eagle (T+CT)T

TĚŽKÉ ZBRANĚ: Mezi těžké zbraně patří Negev, Nova, MAG-7, XM1014, M249

SAMOPALY: MAC-10 (T), MP9 ( CT), MP7 (CT + T), UMP-45 (CT + T), PP-BIZONT (CT + T) a P90 (CT + T).

PUŠKY: AWP(CT+T), SCAR-20(CT) anebo G3SG1(T), dále automatické pušky jako: FAMAS (CT), Galil AR(T), AUG(CT), SG 553(T), AK- 47 (T)

VYBAVENÍ A GRANÁTY: Mezi vybavení lze počítat i vesta s helmou, sada na zneškodnění bomby, nebo Zeus. Mezi granáty: Molotov, deco, HE granát, dýmovnice, oslepující granáty.

Jaké typy nožů jsou v CS:GO?

Ve hře je nyní možno získat deset různých skinů nožů (kromě dvou defaultních). Pokud získáme skin na nůž, nijak to však neovlivní jeho vlastnosti ve hře – jeho funkčnost a účinnost je naprosto stejná jako u defaultních nožů.

1) GUT KNIFE
2) FLIP KNIFE
3) SHADOW DAGGERS
4) FALCHION KNIFE
5) HUNTSMAN KNIFE
6) BOWIE KNIFE
7) BAYONET KNIFE
8) M9 BAYONET KNIFE
9) BUTTERFLY KNIFE
10) KARAMBIT KNIFE

Pro mnoho lidí jsou nože v CS GO byznys a investice. Nejdražší nůž stojí přes 35 milionů korun. Existuje asi 13 různých vzorů Blue Gem Karambitů, ale číslo 387 je bez jakékoli viditelné stopy zlata. Celá strana, která je pro hráče obvykle viditelná, je průzračně modrá pouze s několika tmavými skvrnami. Podle CSGO Float existuje jen osm takových exemplářů. Podle několika expertů by se mohla cena skinů do budoucna ještě zvednout.

CS:GO příkazy do konzole:

CS:GO příkazů do konzole je neskutečný počet, ale my si vypíšeme pouze ty nejvíce potřebné, které by měl každý lepší hráč ovládat.

net_graph 1 – Nejvíce užitečný příkaz ze všech, zobrazí všechny informace o FPS, odezve internetu a mnoho dalších věcí.

fps_max 0 – Vaše FPS nebudou limitované a Váš PC půjde na co nejvyšší výkon!

cl_radar_always_centered – Nastavení radaru, možnost vycentrovat

+cl_show_team_equipment – Jeden z nově přidaných příkazů do hry ale velmi důležitý! Díky tomuto příkazu můžete vidět nad hlavami spoluhráčů co si koupili.

Jaké příkazy si nastavit na svůj server, když chci trénovat např. granáty?

Po zadaní sv_cheats 1 , můžete například používat takové příkazy:
sv_infinite_ammo 1 (Neomezené náboje – není třeba přebíjet)
sv_showimpacts 1 (Vidíte, kam letí náboje)
sv_grenade_trajectory 1 (Vidíte kam letí dýmovnice, oslepující granáty a granát)
mp_roundtime_defuse 60 (Nastavíte čas kola na defuse mapách)
mp_buytime 999 (Nastavíte čas nákupu)
mp_freezetime 0 (Vypne freeze time – Hned po startu začne kolo)
mp_startmoney 10000 (Nastavíte kolik peněz budete mít od začátku kola)

GAMEPLAY V CS:GO

Jedna z věcí, které jsou slavné jsou série komunikace profesionálních týmů v CSGO. Je to dost zajímavý pohled, ve kterém si můžete všimnout, jak reagují hráči na určité informace, jak komunikují se svými spoluhráči a mnoho dalších věcí.

GAMEPLAY – When POLISH ENCE Hits Too Hard! IEM Dallas VOICE COMMS!

FaZe Voice Comms vs Polish Ence!

Profesionálny hráč za tým Entropiq – Michal „lecker“ Kadlíček

Jeden z dalších kanálů na doporučení je jistě profesionální hráč Michal „lecker“ Kadlíček, který hraje profesionálně za Entropiq Prague. Vysvětluje velmi dobré tipy a triky pro začátečníky i pokročilejší hráče!

ENTROPIQ LECKR – INFERNO CT TIPY A TRIKY! [BANÁN CONTROL + A-SITE TRIKY!]
hell0 its yo boi leckr a dnes tu je další stream záznam z pár supr čupr utilitek!

YOOO! Na streamu jsem si řekl že bych mohl občas udělat aktualizovaný utility na všechny mapy a poté to klipovat na y…

Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *