| | | | | |

Kent – STOP: pravidla karetní hry pro 4 až 6 osob

Dětská hra Kent je jednou z nejoblíbenějších karetních her. Desková hra je určena pro více než 4 hráče, maximálně pro 6 hráčů. Při větším počtu hráčů se hra stává nepřehlednou.

Žánr hry: Logická
Typ hry: Společenská, karetní
Počet hráčů: Pro více hráčů, pro 4-6 hráčů
Hra je určená pro: Děti, holky, kluky

 

Obsah článku – Kent – STOP: pravidla karetní hry pro 4 až 6 osob:

Pravidla hry Kent

Kent je jednoduchá karetní hra, která nemá složitá pravidla. Hra je určena především pro děti, ale pobaví se u ní i dospělí. Podívejme se blíže na pravidla této karetní hry.

Začátek hry Kent

Na hru je možné zvolit buď Žolíkové karty a nebo Sedmové (Německé karty). Hra začíná utvořením dvojic hráčů, kteří hrají spolu. Dvojice hráčů, kteří vytvořili tým sedí z kříže. Maximální počet dvojic je stanovený na 2 nebo 3. Jak by hru hrál větší počet dvojic hra přestává být přehledná.

Dvojice si určí znamení

Každá dvojice si určí tajné znamení. Toto znamení slouží na ohlášení Kenta. Znamení musí být viditelné i pro ostatní hráče. Tajné znamení může být:

  • Neverbální (poškrábání po čele, mrknutí, písknutí…)
  • Verbální (slovo, věta či fráze)
Rozdání karet

Před rozdáním karet se zamíchá balíček. Každý hráč dostane 4 náhodné karty. Na stůl se vyloží 4 karty aby byli viditelné znaky karet. Ostatní karty se položí vedle vyložených karet.

Pravidla hry Kent, Jak hrát karetní hru kent, hra kent
Karetní hra Kent | pixabay-com | autor: jackmac34

Začíná kolo

Jeden hráč zahlásí Start a ostatní hráči si berou karty ze stolu. Hráč si vezme kartu a následně jednu kartu vyloží. Když si všichni hráči vymění karty, tak se 4 karty ze stolu seberou na kopu. Následně se vyloží další 4 karty.

Pořadí hráčů na braní karet ze stolu není. Platí tu pravidlo, že rychlejší vyhrává.

Hra je založená na dvojicích, kterých úkolem je si dát znamení, když někdo z dvojice nasbírá 4 stejné karty – KENT.

Jak získat Kenta?

Na získání Kenta hráč musí získat 4 stejné karty. Když hráč získá Kenta, jeho úkolem je dát tajné znamení spoluhráčovi. Ten následně hlásí KENT. Když se týmu protihráčů nepodaří odhadnout znamení a nehlásí STOP KENT tak prohrála dvojice, která získala Kenta.

STOP Kent

Protihráčí mají možnost hlásit STOP KENT, když mají pocit, že jiní hráči získali Kenta. Když někdo zahlásí STOP KENT a protihráči nemají kenta tak hru prohrávají. Pokud se nemýlili vyhrávají kolo.
TIP: Na zmatení protihráčů můžete používat falešné znamení aby jste je zmátli. Pokud se to podaří a zahlásí STOP KENT a vy nemáte Kenta – tak prohrali kolo.

Existuje vícero druhů modifikácí pravidel. Vždy je potřebné se dopředu s hráči dohodnout na pravidlech aby každy věděl jak hrát.

Pravidla hry Kent – video EN

Ako hrať Kenta.
Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *