| | | | | | | | |

Postapokalyptická open-world hra DayZ

Hra DayZ je kombinace dvou velmi oblíbených žánrů a to survival hry a open-world hry, již od svého vydání se řadí mezi nejlepší survival hry na trhu.

Obsah článku Postapokalyptická open-world hra DayZ:

O hře DayZ

DayZ je survivalová hra z roku 2013, kterou vyvinulo studio Bohemia Interactive. Hra se odehrává v postapokalyptickém světě, kde hráči bojují o přežití v otevřeném světě plném nebezpečí a zároveň se snaží najít způsob, jak se dostat ven z infikované oblasti.

dayz map, dayz sa launcher, dayz ps4, dayz ps5, dayz standalone

Hráči v DayZ začínají pouze s omezeným množstvím vybavení a musí se naučit přežívat v těžkých podmínkách. Základní potřeby, jako jsou jídlo, voda a úkryt, jsou velmi vzácné a hráči musí být obezřetní, aby se jim nepodařilo zemřít. Navíc se hráči musí chránit před infikovanými, kteří se snaží najít své oběti, a dalšími hráči, kteří se snaží ukrást jejich zdroje.
Jedním z největších prvků hry DayZ je jeho otevřený svět. Hráči mají volnost v pohybu a mohou prozkoumávat obrovské množství oblastí. Zároveň je však třeba být opatrný, protože všude jsou rizika. Většina měst je zničena, potraviny a voda jsou omezené a hrozí nebezpečí ze strany infikovaných a dalších hráčů.

Hráči musí být také velmi opatrní při plánování svých cest. Musí se učit, jak najít svou cestu v mapě a zároveň se vyhýbat nebezpečným oblastem. V závislosti na výběru serveru se mohou hráči setkat s různými výzvami a riziky. Například na některých serverech jsou zdroje vzácnější a infikovaní jsou agresivnější.

Další klíčovou součástí hry DayZ je interakce s ostatními hráči. Hráči mohou spolupracovat, vytvářet skupiny a bojovat společně proti infikovaným a dalším hráčům. Na druhé straně však mohou být také napadeni a okradeni jinými hráči, což znamená, že musí být vždy na pozoru.

Hra DayZ se také pyšní velmi realistickou fyzikou.

DayZ – Mapy ve hře

DayZ v základu obsahuje mapu Chernarus nebo-li Černarus. Můžete si ale pro zpestření také přikoupit mapu Livonia která je dostupná jako DLC do hry. Mapa je Chernarus je zasazená do země v bývalém Sovětském Svazu

dayz map, dayz chernarus, dayz livonia, dayz tv map

Avšak hru DayZ můžete hrát i na komunitních mapách ze Steam Workshopu.

Kde koupit DayZ?

DayZ můžete koupit například na Steamu či tržištíchn a e-shopech s digitálními klíči, díky slevovému kódu „GAMESQUADCZ“ získáte od nás slevu na nákup DayZ, DayZ Livonia i dalších her a DLCček na Key4You.cz

DayZ HW požadavky

Nevíte jestli Vám počítač utáhne DayZ? Níže uvádíme hardware požadavky ke hře DayZ. Pro optimální výkon doporučujeme hrát DayZ na herním počítači nebo notebooku splňující doporučené požadavky. Nicméně zahrát DayZ si můžete i na počítači který splňuje minimální HW požadavky, jen doporučujeme snížit detaily.


Minimální požadavky Doporučené požadavky
Operační systém: Windows 7 32-bit Operační systém: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Dual-Core 2.4 GHz nebo AMD Athlon 2.5 GHz Procesor: Intel Core i5-2300 nebo AMD Ryzen 5 1600X
RAM: 4 GB RAM: 8 GB
Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 560 nebo AMD Radeon HD 7750 s 1 GB VRAM Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 970 nebo AMD Radeon R9 390 s 4 GB VRAM
DirectX: Verze 11 DirectX: Verze 11
Pevný disk: 14 GB volného místa Pevný disk: 25 GB volného místa

DayZ Gameplay ze hry

DayZ tipy a triky

Pro usnadnění hraní jsme pro Vás přichystali následující DayZ tipy a triky:

  • Plánování a příprava jsou klíčové: Než se vydáte na cestu, pečlivě plánujte a připravte se. Zásoby jídla, vody, léků a nářadí budou klíčové pro vaše přežití ve světě DayZ.
  • Poznejte mapu: Znát mapu je nezbytné. Naučte se rozpoznávat významné body a navigovat v prostoru. To vám umožní snáze najít zásoby a vyhnout se nebezpečným oblastem.
  • Chytejte a vařte: Lov a vaření jsou základními dovednostmi. Naučte se, jak chytat zvěř, jak ji zpracovat a jak připravit ohně pro vaření.
  • Mír a konflikt: Rozhodněte, zda se chcete vyhýbat konfliktům nebo se zapojit do PvP (hráč proti hráči) bojů. Buďte obezřetní při setkání s ostatními hráči a mějte na paměti, že mnoho situací se může vyřešit i diplomaticky.
  • Staňte se přeživším: Učte se, jak se starat o své zranění, ovládejte první pomoc a zásahy v případě infekce. Nenechte své zranění zanedbávat, protože to může vést k vážným následkům.
  • Budování základny: Pokud máte dostatek zdrojů a času, můžete si postavit vlastní základnu. To vám poskytne bezpečné místo pro skladování zásob a úkryt před nepřáteli.
  • Střežte své zdroje: Zásoby jsou vzácné a mohou se rychle vyčerpat. Buďte opatrní při spotřebě jídla, vody a munice. Udržujte si přehled o svých zdrojích a plánujte strategicky.
  • Skladování a organizace: Naučte se efektivně skladovat a organizovat své zásoby. Používejte různé typy kontejnerů a označujte je, abyste věděli, co kde máte uloženo.Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *