| | | | | | | | | | | |

Nejlepší Survival hry o prežití na PC, PS a Xbox

Videohry typu survival jsou oblíbenou a populární kategorii her. Tento žánr má fanoušky mezi všemi věkovými kategoriemi. Některé survivalky jsou vhodné pro dospělé, ale najdete mezi nimi i tituly vhodné i pro děti. Survival hry jsou dostupné na různé herní platformy a nejen na PC, PS nebo Xbox. Hledáte inspiraci jakou survival hru si zahrát? Společně se podívejme na nejlepší survival hry na PC, PS a Xbox.

Survival hry na PC, PS a Xbox

Survival hry se obvykle odehrávají ve fiktivním nebo post-apokalyptickém světě. Některé survival hry jsou zasazeny do historického prostředí. Obvykle je ve hře otevřený svět (open-world), což znamená, že hráč se může svobodně pohybovat po mapě. Důležitým prvkem survival žánru je zajistit zdroje, základní potřeby a přežít. Survival hry obvykle obsahují také crafting (výrobu předmětů) a stavění. V survivalkách se setkáte is vařením (cookingem) a musíte zajistit potravu abyste neumřeli hlady. Budujete základnu, připravujete pasti a vytváříte si bezpečné útočiště před nástrahami. Ne vždy musí být vaši nepřátelé pouze monstra, také musíte zápasit s nehostinným nebo nebezpečným prostředím.

Nejlepší survival hry

Připravili jsme seznam různých survival her pro děti i dospělé. V seznamu her naleznete survivalky, které se odehrávají v minulosti, budoucnosti, fiktivním ale i post-apokalyptickém světě. Jaké jsou nejlepší survival hry, které spatřily světlo světa? Pojďme se na ně společně podívat.

Nejlepší survival hry – název, herní platforma a rok vydání

Název hry Hra je určená na Rok vydání
Minecraft PC, Xbox, PS 2011
Rust PC, Xbox, PS 2013
7 Days to Die PC, Xbox, PS 2016
Ark Survival Evolved PC, Xbox, PS 2017
Valheim PC, Xbox 2021
The Forest PC, PS 2018
Conan Exiles PC, Xbox, PS 2018
No Man’s Sky PC, Xbox, PS 2016
V Rising PC 2022
Medieval Dynasty PC, Xbox, PS 2020
Subnautica PC, Xbox, PS 2014
Grounded PC, Xbox 2020
State of Decay PC, Xbox 2013
Death Stranding PC, Xbox, PS 2019

Minecraft

Survival hru minecraft můžeme zařadit mezi nejpopulárnější a nejznámější hry. Tato hra je určena hlavně pro děti, ale zabaví se u ní i starší ročníky. Hra vznikla v roce 2009 od studia Mojang a Microsoft Studios. Minecraft můžete hrát v módě pro jednoho hráče ale také jako multiplayer. Hra začíná na náhodně generované mapě. Vygenerovaný svět je rozsáhlý a nachází se zde množství zdrojů i nepřátel. Možnosti ve hře Minecraft jsou velmi rozsáhlé. Rozsáhlý crafting, enchanting, vaření a stavění řadí tuto hru mezi nejlepší survival hry všech dob.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Minecraft. Survival hra na pc, Xbox
Flickr.com | autor: o0N0o

Stavání nabízí rozsáhlé možnosti vybudovat stavby od výmyslu světě. Není problém postavit z bloků, které hra nabízí: automatické farmy, hradby, domy či města. Získávání nerostných surovin v tmavém podzemí je dost napínavé. Pod povrchem se nacházejí rozsáhlé jeskyně, ve kterých objevíte zajímavé věci. Grafika ve hře je kostkovaná, což je asi jediný nedostatek této hry.

Survival hra Minecraft nabízí několik herních módů. Kreativní mód nabízí hráči neomezené zdroje. Můžete zde stavět a experimentovat dle vlastní potřeby. Nesmíme zapomenout ani na další mód s názvem Hardcore Minecraft. V tomto módu má hráč jen jediný život. Pokud zemřete v tomto módu hru musíte začít hrát úplně od začátku.

Na hru vzniklo obrovské množství gameplay a let’s play sérií. Komunita hráčů natočila množství obsahu z hraní této hry.

MINECRAFT – GAMEPLAY

Rust

Rust je hra o přežití založená na online multiplayeru, ve které hráči bojují o přežití v otevřeném světě plném nebezpečí. Hra se odehrává v rozsáhlém, náhodně generovaném světě, kde hráči musí sbírat zdroje, vyrábět nástroje a stavět si přístřešky. Cílem je přežít. Musíte bojovat proti nepřátelům, hladu, dehydrataci a extrémním povětrnostním podmínkám.
Nejlepší survival hry. Survival hry. Survival hra Rust
Rust nabízí rozmanité herní zážitky. Od budování vlastní základny, spolupráce s ostatními hráči až po dramatické boje s nepřáteli a obléhání základen jiných hráčů. Rust nabízí různé herní mechanismy. Hra nabízí od řízení vozidel, lovu zvěře až po využívání vlastních schopností a strategií pro přežití v drsném světě Rust. Hru můžeme jednoznačně zařadit mezi nejlepší survival hry.

Hru Rust vyvinul tým Facepunch Studios a původně byla vydána v roce 2013 jako hra s omezeným přístupem. Od té doby byla hra neustále vylepšována a aktualizována. Následně vyšla plná verze hry na PC a následně pro herní konzole Xbox One a PlayStation 4.

RUST – GAMEPLAY

7 Days to Die

7 Days to Die je sandboxová survival hra s hororovými prvky. Tato hra vznikla jako společný projekt společností The Fun Pimps a Iron Galaxy Studios. Hra spatřila světlo světa v roce 2013 a od té doby byla výrazně aktualizována a rozšířena.
Nejlepší survival hry. Survival hry. Survival hra 7 Days to die se zombíky.

7 Days to Die nabízí hráčům rozsáhlý crafting, stavění i vaření. Na mapě se nacházejí obchodníci, se kterými můžete nejen obchodovat, ale také vzít si od nich questy. Ve hře je levelovací systém, kde si vylepšujete skilly a perky. Hlavním cílem v této survival hře je přežít a to i během Blood Moonu. Když nastane krvavý měsíc, tak v noci se objeví rozsáhlé vlny zombíků, kterým se musíte ubránit.

Vývojáři založili herní studio The Fun Pimps v roce 2012 s cílem vyvinout survival hru 7 Days to Die. Iron Galaxy Studios se k projektu připojilo později, aby pomohlo s vývojem konzolových verzí hry. Iron Galaxy Studios vyvíjí hry pro různé platformy od roku 2008.

7 DAYS TO DIE – GAMEPLAY

Ark Survival Evolved

ARK: Survival Evolved je sandboxová survival hra s akčními a RPG prvky. Hra nabízí také multiplayer ve kterém můžete hrát s kamarády nebo jinými hráči. Hráči bojují o přežití na ostrově plném dinosaurů a jiných prehistorických tvorů. Abyste přežili musíte sbírat jídlo, suroviny, vyrábět předměty a stavět přístřešky.

Nejlepší survival hry. Survival hry. Ark Survival Evolved
flickr.com | autor: steamXO

Survival hra Ark Evolved nabízí několik herních map na výběr. Zajímavým prvkem je, že můžete chovat dinosaury. Na zkrocených dinosaurech můžete jezdit. Na jistých druzích jezdíte po zemi, s jinými můžete létat. Ark obsahuje minimum bugů, je dobře hratelná a má super grafiku.

Hru vyvinulo americké vývojářské studio Studio Wildcard v roce 2017. Hru si můžete zahrát na různých herních platformách včetně PC, Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Hra vychází z původní verze, která byla vydána prostřednictvím Early Accessu v roce 2015.

Studio Wildcard bylo založeno v roce 2014 v Arizoně ve Spojených státech. Studio založili Jeremy Stieglitz, Jesse Rapczak, Doug Kennedy a Susan Browning Stieglitz. Tito lidé dříve pracovali na hrách, jako jsou Microsoft Flight Simulator, Titan Quest, BioShock Infinite a Mass Effect Andromeda. Od vzniku hry ARK: Survival Evolved se studio zaměřuje především na vývoj a podporu hry.

ARK SURVIVAL EVOLVED – GAMEPLAY

Valheim

Valheim je sandboxová survival hra s akčními a RPG prvky zasazená do severské mytologie. Hráči musí čelit bohům a příšerám, aby přežili v nehostinném prostředí, kde je nezbytné sbírat zdroje, vyrábět předměty a stavět přístřešky.

Survival hra Valheilm nabízí rozsáhlý crafting a stavění. Důležitým prvkem hry je také vaření a farmaření. Vaše postava musí být vždy dobře najedená, abyste měli co největší sílu.
Nejlepší survival hry. Survival hry. Survival hra Valheilm
Mapa se generuje procedurálně (náhodně) a je velmi rozsáhlá. Na velké části mapy se nachází moře a mnoho ostrovů, které musíte objevit. Na mapě je více biomů s různě silnými příšerami. Na výběr je několik zbraní, díky kterým si můžete určit styl hraní. Důležitým cílem je přežít a postupně zdolávat bossy.

Hru vyvinulo Iron Gate AB, malé nezávislé vývojářské studio se sídlem ve Švédsku, a vyšla v roce 2021 pro PC ve službě Steam. Hra se poměrně rychle stala populární a získala si velké množství fanoušků. Bezpochyby Valheilm můžeme zařadit mezi nejlepší survival hry.

Studio Iron Gate AB bylo založeno v roce 2018 a skládá se pouze ze čtyř členů týmu. Studio se zaměřuje na vývoj nezávislých her a vzniklo poté, co jeho zakladatelé opustili vývojářskou společnost Coffee Stain Studios. Valheim je jejich první velkou hrou a studio plánuje v budoucnu pokračovat ve vytváření indie her.

VALHEILM – GAMEPLAY

The Forest

Survival hra s prvky hororu The Forest se odehrává na opuštěném ostrově po havárii letadla. Hra je určena také pro více hráčů a příběh hry si můžete vychutnat s kamarádem. Hlavním cílem je přežít – získat potravu, postavit přístřešek a ubránit se před nepřáteli – kanibaly a mutanty.
Nejlepší survival hry. Survival hry. Survival hra The Forest
Mapa ostrova je přiměřeně rozsáhlá, kde se nacházejí důležité zdroje. Při zkoumání ostrova je třeba být opatrní nakolik tam na vás číhají různí nepřátelé. Crafting ve hře je jednodušší, stavění není moc rozsáhlé. Tyto nedostatky kompenzuje zajímavá dějová linka.

The Forest je první díl hry od nezávislého vývojářského studia Endnight Games. The Forest je starší hra a studio dlouhodobě vydávalo aktualizace hry. Mezi hráči byl The Forest velmi populární. I toto je znak toho, že nezávislé vývojářské studio může vydat kvalitní videohru. Bezpochyby si zaslouží The Forest místo mezi nejlepšími survival hrami. V době psaní článku vyšel také druhý díl s názvem Sons Of The Forest.

THE FOREST – GAMEPLAY

Conan Exiles

Survival hra Conan Exiles je z dílny norského herního studia Funcom. Hru si můžete vychutnat v singleplayeru ale i ve více hráčů. Conan Exiles je situována v neloutnostném světě barbarů a zločinců. Za nepřátele budete mít divoká zvířata, nepřátelské frakce a starodávné bohy.

Crafting v této survival hře je obsáhlý. Pomocí výroby si můžete pořídit různé předměty – zbraně, brnění a nástroje. Jak bývá v survival hrách zvyků důležitým prvkem hry je získávání surovin. Pro progres hry musíte farmit kámen, dřevo a kov, který je potřebný pro postup ve hře. Samozřejmě v této hře nechybí ani stavění budov a crafting. Na výběr je mnoho typů konstrukcí na stavění díky kterým si umíte postavit dům, zámek, hrad či opevnění. Nechybí ani dekorativní předměty pro zútulnění obydlí.

Nejlepší survival hry o přežití na PC, PS, Xbox. Survival hry
flick.rom | autor: steamXO

Samozřejmě nechybí ani propracovaný leveling postavy. Na výběr je několik atributů kam můžete umisťovat získané body zkušeností. Díky bodům zkušeností umíte specifikovat postavu na různé styly boje.

Jak bývá ve světě barbarů zvykem nehýbají ani otroci. Tyto otroky umíte zkrotit a následně využívat ve svůj prospěch. Využít je můžete v různých stanicích k získání zlepšení výroby. Otroky můžete použít i pro boj s nepřáteli.

Conan Exiles můžeme zařadit mezi nejlepší survival hry. Propracovaná grafika, minimum bugů, rozsáhlý crafting a stavění přináší perfektní herní zážitek.

CONAN EXILES – GAMEPLAY

No Man’s Sky

Kontroverzí opředená hra No Man’s Sky si prošla zajímavým vývojem. Po vydání hry získával velmi nízká ocenění, což se však časem zlepšilo. Vývojářské studio Hello Games neustále zlepšovalo hru a jistě si zaslouží ji zařadit mezi nejlepší survival hry.

Najlepšie survival hry. Survival hry. Survival hra No mans Sky
flickr.com | autor: ƝƖƇƠ ƬƖMΣ ™

Survivalovka No Man’s Sky s prvky Sci-fi je situována ve vesmíru a na různých planetách. Multiplayer hra, se odehrává v nekonečném vesmíru s nepředstavitelným množstvím planet – 18 quintilionů. Videohra je unikátní svojí rozlohou ve kterém se můžete pohybovat. Vesmír je generován procedurálně, přičemž vývojáři nemusí generovat každou lokaci. No Man’s Sky můžeme zařadit mezi nejrozsáhlejší open world hry. Vesmír zde sice není nekonečný, ale nachází se v něm 18 000 000 000 000 000 000 planet.

K cestování vesmírů využíváte vesmírné lodě. Lodě mají své velikosti a třídy. V survival hře nechybí ani crafting, stavění a sbírání surovin po planetách. Na planetách můžete najít obchodníky a kupovat a prodávat předměty. Ve hře můžete také pěstovat rostliny, využívat rafinerie k upravování surovin či krmit vesmírné živočichy. Hra No Man’s Sky si jednoznačně zaslouží místo v nejlepších survival hrách. Pro milovníky, survivalu, vesmíru, hvězdných lodí a objevování je tato videohra ideální.

NO MAN’S SKY CZ – GAMEPLAY

 

V Rising

Survival hra V risingu je od společnosti Stunlock Studios. Hra nabízí singleplayer i verzi pro více hráčů. Hráč hraje v roli upíra, kde důležitým úkolem je naplňovat své potřeby – pít krev. Jak už to u upírů chodí tak denní světlo vás může zabít, musíte se mu vyhýbat.
Nejlepší survival hry. Survival hry. Survival hra V rising
Jak to je u kvalitních survivalovek zvykem nechybí zde crafting, looting ani stavění budov. Také zde nechybí speciální útoky, zajímavý systém boje a množství zbraní, které využijete v boji. Ve hře V Rising si hráči obsazují určitá území, která musíte chránit před ostatními hráči (pokud hrajete verzi pro více hráčů.)

Ve hře jsou bossové, které musíte eliminovat. Po zabití bosse se vám odemykají nové možnosti ve hře.

V Rising můžeme zařadit mezi nejlepší survival hry. Hezká grafika, minimum bugů, zajímavé lokace, otevřený svět dává hráči zajímavý herní zážitek.

V RISING – GAMEPLAY

Medieval Dynasty

Survival hra Medieval Dynasty od polského studia Render Cube je zasazena do středověkého prostředí. Hráč hraje za mladého lovce, jehož cílem je založit vlastní dynastii a nechat v historii vlastní vzkaz.
Nejlepší survival hry. Survival hry. Survival hra Medieval Dynasty
Důležitým prvkem ve hře je se postarat o potřeby nejen pro sebe. Dostatek jídla, vody a tepla budete muset zajistit nejen sobě, ale také obyvatelům vaší vesnice. Ve hře si stavíte domy a výrobní stanice. Do domů si můžete nastěhovat vesničany, kteří vám budou pomáhat ve vaší vesnici.

Těžení surovin, dřeva, farmaření, lovení či sbírání bylinek jsou důležitým prvkem ve hře. Využít je můžete ve svůj prospěch. Druhou možností je vyměnit je u obchodníka za jiné zboží nebo peníze.

Ve hře nechybí samozřejmě placení daní, jak už to ve středověku chodí. Na mapě se nachází několik vesnic, se kterými můžete obchodovat. Svět je open-world neboli se můžete volně pohybovat po celé mapě. Při pohybu na mapě je třeba si dávat pozor na nebezpečí, která na vás budou číhat.

Zajímavým prvkem je střídání ročních období. Na roční období je navázáno farmářství, takže budete muset správně načasovat sbírání plodin, sklizeň a obdělávání půdy.

Medieval Dynasty můžeme s klidným srdcem zařadit mezi nejlepší survival hry. Pěkná grafika, zajímavé herní prvky, propracované stavění a crafting ocení fanoušci survival her.

MEDIEVAL DYNASTY – GAMEPLAY

Subnautica

Survival hra Subnautica od vývojářského studia Unknown Worlds Entertainment se odehrává pod mořem. Hráč se nachází na cizí planetě a cílem je přežít v nehostinném prostředí. Nejvíce času strávíte v podmořských hlubinách, kde je stále co objevovat.

Nejlepší survival hry. Survival hry. Survival hra Subnautica
Flickr.com | autor: mrwynd

V survivalce Subnautica musíte samozřejmě zajistit své potřeby jako kyslík, jídlo a vodu. V podmořských hlubinách se nacházejí různé suroviny, které vám pomohou zlepšit vybavení či usnadnit přežití. V podmořských hlubinách je několik biomů. Důležitým prvkem ve hře je kyslík a strategické přemýšlení do jaké hloubky se ponořit, abych nepřišel o všechen kyslík.

V survival hře Subnautica je zajímavá dějová linka, která vám odhalí tajemství cizí planety. Nechybí zde ani crafting a stavění budov jak se na dobrý survival titul patří. Zařazení mezi nejlepší survival hry si jistě zaslouží titul Subnautica. Hezká grafika, příběhová linie a pěkné podmořské biomy zaujmou milovníky podmořského světa.

SUBNAUTICA – GAMEPLAY

Grounded

Survival hra s názvem Grounded je určena hlavně pro děti, ale vychutnají si ji i dospělý. Ve hře se nenachází realistické násilí, a tak je to vhodná hra pro děti. Hra je určena pro jednoho nebo více hráčů. Maximálně ji můžete hrát s dalšími 3 hráči.
Hráči se ocitnou v roli dětí, které jsou zmenšeny na úroveň hmyzu. Cílem hry je přežít v nebezpečném prostředí zahrady.

Zabezpečení vody a potravy ve hře je důležitým prvkem. Sbírání surovin a stavění budov také nechybí v této hře. Můžete zde stavět obranné zdi a pasti na hmyz na obranu před nepřáteli – hmyzem.

Grounded má pěknou grafiku, zajímavý děj a hráči si tuto hru jistě užijí. Bezpochyby můžeme Grounded zařadit mezi nejlepší survival hry. Pokud hledáte rozptýlení s dětmi, je to ideální hra.

GROUNDED – GAMEPLAY

State of Decay

Survival hra se zombíky State of Decay se odehrává v post-apokalyptickém světě. Za vznikem hry stojí herní vývojářské studio Undead Labs. Hráč se ujme skupiny, která přežila, se kterou společně budete muset přežít. Ve hře State of Decay musíte strategicky přemýšlet svá rozhodnutí, neboť i malá chyba vás může stát život.

Se skupinou přeživších si musíte zajistit jídlo, vodu a přístřešek. Útočit na vaši základnu budou hordy zombíků, kterým se budete muset ubránit. Každý přeživší má speciální schopnosti, které můžete u nich zlepšovat. Se skupinou přeživších můžete zkoumat lokace, obchodovat s jinými skupinami. Musíte si ale dávat pozor, abyste si nenašli nepřátele v jiných skupinách.

Survival hra State of Decay nabízí perfektní herní zážitek v post-apokalyptickém světě. Hra má pěknou grafiku a zajímavý příběh a proto ji můžeme zařadit mezi nejlepší survival hry.

STATE OF DECAY 2 – GAMEPLAY

Death Stranding

Survival titul s názvem Death stranding pochází od legendárního herního tvůrce Hideo Kojima. Děj se odehrává v post-apokaliptickém světě a hrajete v roli kurýra. Dějová linka je nádherná a naprosto vás pohltí. Někteří nazývají tuto hru jako walking simulátor. Na druhou stranu si hra našla spoustu příznivců kvůli zajímavé dějové linie, hudbě a grafice.

Jako kurýr budete muset doručovat balíčky přičemž zároveň budete muset čelit nástrahám neloutostného světa. Ohrožovat vás budou nejen nebezpečné kreatury ale také déšť. Hra nabízí zajímavý prvek sociálního propojení, který je unikátní. Nechybí ani sbírání surovin, stavění budov a nutnost strategicky přemýšlet.

Nejlepší survival hry. Survival hry. Survival hra Death Stranding
flickr.com | autor: steamXO

Napínavý příběh, nádherné zvukové efekty, soundtracky a prvek sociálního propojení mezi hráči dělají tuto survival hru unikátním titulem. Jednoznačně si tato hra zaslouží zařazení do seznamu nejlepších survival her.

Death Stranding – GAMEPLAY

Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *