pravidla-hry-sedma-jak-se-hraje-sedma
| | | | | | | | |

Sedma – pravidla karetní hry pro 2-4 osoby

Sedma je karetní hra pro 2-4 hráče. Ke hře jsou zapotřebí klasické Německé karty podobně jako na hru Farár (Faraon). Náročnější, ale podobná hra je například Mariáš. Přečtěte si jak hrát sedmu a pravidla této karetní hry.

Žáner hry: Logická
Typ hry: Společenská, karetní
Karty na hru: Klasické Německé (Sedmové – Mariášové)
Počet hráčů: 2-4
Hra je určená pro: Děti, holky, kluky
Doba hraní: +- 15 min

Historie hry Sedma

Sedma je oblíbená karetní hra, která pochází z Česka a vznikla ve 20. století. Hra se začala šířit po Evropě a je populární nejen v Čechách a na Slovensku. Karetní hra Sedma se hraje i v jiných zemích jako Německo, Chorvatsko, Maďarsko či Polsko.

Sedma – pravidla karetní hry

Pravidla karetní hry Sedma nejsou náročná. Ke hře jsou zapotřebí pouzeněmecké karty a papír + pero pro zapisování získaných bodů. Pojďme si blíže přiblížit pravidla hry Sedma. Pokud hrají 3 hráči na začátku se odeberou 2 nebodované karty – obvykle 8 a 9. Pokud hrají 3, tak hráč, který získá červeného krále hraje sám. Tento fakt se snaží zatajit co nejdéle. Ostatní dva hráči si na konci hry sčítají body karet.

V případě, že hrají 4 hráči tak hrají spolu, ale nemohou si řadit během hry. Na konci hry se těmto dvěma hráčům spočítají body karet.

Barva a hierarchie karet ve hře Sedma nemá žádný význam.
Sedma pravidla karetní hry, jak hrát sedmu, pravidla sedmy
Sedma pravidla | unsplash.com | autor: Daniela Kalwarowskyj

Hodnoty a typy karet v Sedmě

Karty se ve hře řadí následovně: 7, 8, 9, 10, dolník, baník, král, eso. Nejhodnotnější kartou ve hře je 7 (sedmá). Tato karta umí přebít všechny ostatní karty. Je podobně hodnotná jako žolík v karetní hře Žolíky. Karty esa a 10 mají bodové hodnocení 10. Ostatní karty ( 8, 9, král, horník, dolník) nemají žádné bodové hodnocení.

Jak hrát karetní hru Sedma

Před zahájením hry si hráči rozdají karty. Každý hráč obdrží stejný počet karet – 4 karty. Následně zbývající karty jsou odloženy na stůl a tvoří balíček.

Úkolem je přebít vyhozené karty a získat vyhozené karty. Vždy po vyhození karty si hráči táhnou z hromádky kartu aby měli stejný počet karet na ruce jako na začátku.

První hráč může položit jakoukoli kartu na stůl, přičemž ostatní hráči musí položit na ni kartu stejného symbolu. Pokud hráč nemá stejnou kartu jako vyhodil první hráč, vyhazuje jinou kartu. Pokud hráč vyhodí kartu se stejnou hodnotou tak probil kolo. Poslední hráč, který vyhodí kartu s hodnotou jakou vyhodil, první hráč získává všechny karty. Pokud hráč vyhodí sedmu přebije s ní všechny ostatní karty. Hráč, který poslední vyhodí sedmu bere vyhozené karty.
V pravidlech se nachází ještě pojem „spálená“. Spálená nastává v momentě, kdy všichni hráči vyhodí stejnou kartu. V tomto případě hráč, který získal spálenou vyhrává. Spálená může nastat i postupným odkládáním karet, které bezprostředně následují po sobě.

Karetní hra Sedma – jak hrát hru

Dobrá hra na paměť pro děti i dospělé.

Karetní hra sedma pro 2 až 4 osoby, pravidla karetní hry, jak hrát, sedma online
Karetní hra Sedma | flickr.com | autor: Thomas Quine

Bodování ve hře

Obvykle se hraje na 10 bodů, ale hráči si mohou toto pravidlo upravit na jiný počet. Za výhru se získává 1 bod. V případě, že poražení pár nezískal žádné body s karet tak vítězný pár si zapíše 2 body. V případě, že poražení nezískají žádné karty, tak vítěz si připíše výhru za 3 body.

TIP: Vyzkoušejte podobnou karetní hru s Německými kartamiFaraon (Farář)

Sedma – online hra ve webovém prohlížeči a mobilní aplikaci

Sedmu si můžete zahrát i bez karet. Sedmu můžete hrát proti počítači nebo jinému hráči. Tuto hru si můžete zahrát i online zdarma ať už ve webovém prohlížeči nebo stáhnout z app store.

Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *