survival-hra-ark-survival-evolved
| | | | | | | | |

Survival hra ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved je hra z žánru survivalu. Hráči se ocitají na opuštěném ostrove plném nebezpečných dinosauřích a musí přežít, budovat si úkryt, získávat potravu a bojovat s dinosauřími a ostatními hráči. Hra nabízí také možnost chovat dinosauří zvířata a těžit suroviny. ARK: Survival Evolved vyšla v roce 2015 a je dostupná na platformách PlayStation 4, Xbox One, PC a Nintendo Switch.

Žánr hry: Survival hra
Typ hry: Open world hra
Počet hráčů: pro jednoho (singleplayer), Hra pro více hráčů (multiplayer)
Hra je určená pro: kluky, holky
Herní vývojářské studio Studio Wildcard
Herní platformy PC, Xbox, PlayStation

Obsah článku:

O čem je hra ARK: Survival Evolved?

ARK: Survival Evolved je survival hra, která se odehrává na fiktivním ostrově, plném dinosaurů. Hráči jsou vysazení na ostrově bez jakéhokoliv vybavení a musí bojovat o přežití, stavět si úkryty a získávat potřebné zdroje, jako je jídlo, voda a suroviny.
ARK Survival Evolved Multiplayer - Dodo

Hra je založena na principu sandboxu, tedy hráči si mohou volit, jakým způsobem budou postupovat a co budou dělat. Můžou se soustředit na budování a stavění, na lov a získávání zdrojů, nebo se mohou zaměřit na boj s dinosaury a ostatními hráči.

Ve hře je možné si také ochočit a chovat dinosaury, a to jak pro účely boje, tak pro pomoc při získávání zdrojů nebo rychlejší přepravu po ostrově. K dispozici je také široká škála zbraní a vybavení, které hráči mohou vyrábět nebo získávat během hraní.
Pro ty, kteří mají rádi kooperativní hraní, je ve hře také možnost spolupráce s ostatními hráči formou hraní multiplayeru. Můžou si vytvořit vlastní server nebo se na nějaký připojit a společně bojovat o přežití na ostrově.
Hra ARK: Survival Evolved vyšla v roce 2015 a od té doby si získala velkou popularitu mezi hráči po celém světě.

ARK Survival Evolved recenze

ARK: Survival Evolved je akční dobrodružná hra, která se odehrává ve světě plném dinosaurů a nebezpečných tvorů. Hráči se ocitají na tajemném ostrově, kde musí bojovat o přežití, stavět úkryty, sbírat zdroje, chovat dinosaury a bojovat s jinými hráči. Hra nabízí rozsáhlý otevřený svět s možností průzkumu, objevování a budování vlastních osad.

Jednou z nejvýraznějších vlastností ARK: Survival Evolved je jeho obrovský a živý svět. Grafika je nádherná, s detailními prostředími a realisticky animovanými dinosaury. Hra přináší úžasnou atmosféru a hráče vtahuje do svého světa. Dinosaurové modely jsou skvěle navrženy a různorodost druhů je velká. Od malých a neškodných dinosauřích společníků až po obrovské a smrtící predátory, všechny mají své jedinečné chování a schopnosti.

ARK: Survival Evolved nabízí také hloubku a rozmanitost ve hratelnosti. Hráči mohou těžit suroviny, stavět budovy, vyrábět vybavení a dokonce chovat a ochočovat dinosaury. Existuje široká škála předmětů, zbraní a nástrojů, které lze objevovat a vylepšovat. Hra také nabízí možnost týmové spolupráce, kdy si hráči mohou vytvářet aliance a bojovat společně proti nebezpečím ostrova.

Nicméně, je třeba zmínit, že ARK: Survival Evolved má několik nedostatků. Hra trpí častými technickými problémy a optimalizací, zejména na starších konzolích a slabších PC. Někteří hráči také mohou považovat některé aspekty hry za příliš grindové a časově náročné.

Celkově lze však říci, že ARK: Survival Evolved je velmi zábavná a návyková hra, která nabízí obrovský a živý svět plný dobrodružství. Hodnotím jako 7/10

Mapy ve hře ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved obsahuje více map, některé z map jsou již když si hru stáhnete, jiné si můžete buď koupit anebo zdarma stáhnout na Steamu. Seznam map ve hře ARK: Survival Evolved

 • The Island
 • The Center
 • Scorched Earth
 • Ragnarok
 • Aberration
 • Extinction
 • Valguero
survival-hra-ark-survival-evolved
ARK: Survival Evolved | flickr.com | autor: steamXO

ARK Survival Evolved tipy a triky

Pro hraní ARK Survival Evolved se Vám budou hodit následující tipy a triky:

 • Začněte na menších mapách: Pokud jste nový hráč, může být dobrý nápad začít na menších mapách, jako je například „The Island“ nebo „Scorched Earth“. Tyto mapy jsou obvykle méně nebezpečné a nabízejí příležitost seznámit se s herními mechanismy.
 • Sbírejte zdroje: Sbírejte co nejvíce zdrojů jako dřevo, kámen a kov, abyste měli dostatek materiálu na stavbu základny a výrobu předmětů. Snažte se mít vždy dostatek surovin při průzkumu mapy.
 • Ochočte si zvířata: Jednou z nejzajímavějších funkcí hry ARK je možnost chytat a domestikovat zvířata. Tameování vám umožní získat siřičitého pomocníka nebo silného bojovníka. Snažte se tedy najít vhodné zvíře a použijte vhodné techniky tameování.
 • Stavte zabezpečenou základnu: Postavte si pevnou základnu, která bude chránit vaše zdroje a tameovaná zvířata před útoky divokých zvířat nebo nepřátelských hráčů. Používejte odolné materiály a vytvářejte strategické obranné struktury.
 • Využívejte týmovou spolupráci: Hra ARK je často nejlépe hraná ve skupině. Spolupracujte s ostatními hráči, abyste mohli sdílet zdroje, stavět rozsáhlejší základny a lépe se bránit proti nebezpečím.
 • Vylepšujte své vybavení: Postupně si vylepšujte své zbraně, zbroj a nástroje, abyste mohli čelit silnějším nepřátelům a lépe se prosazovat v obtížnějších oblastech mapy.
 • Zkoumejte různé části mapy: ARK nabízí různé biomy, každý s vlastními zvířaty, surovinami a výzvami. Nebojte se objevovat nové oblasti a zkoumat různé části mapy, abyste objevili vzácné zdroje a zvířata.

Minimální hardware požadavky ke hře ARK: Survival Evolved

Přesto, že je hra ARK Survival Evolved vydána teprve v roce 2015, může být pro některé starší počítače poněkud náročnější, aby jste se však mohli ujistit že Váš počítač zvládne hraní hry ARK: Survival Evolved Vám napíšeme minimální hardware požadavky:Operační systém: Windows 7/8/10 (64-bit)
Procesor: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320
Paměť (RAM): 8 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB
Direct X: Verze 9.0c
Volné místo na disku: 60 GB dostupného místa
Zvuková karta: Doporučená verze DirectX 11.0Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *