zahrajte-si-hru-kralu-sachy-jsou-jednodussi-nez-si-myslite
| | | | | | | | | |

Zahrajte si hru králů. Šachy jsou jednodušší než si myslíte.

Dnes bude řeč o taktické společenské hře, která zejména v minulém tisíciletí dělila lidi na dvě skupiny. Milovnících a posměškárech. Doba již pokročila a šachy se staly respektovanou sportovní disciplínou, která vyvolává respekt iu jedinců, kteří ji nikdy před tím nehráli a věnují se spíše fyzicky namáhavým sportovním aktivitám.

Hra šachy - hra pro dva hráče, šachy proti počítači, online, offline logická hra
Hra šachy – hra pre dvoch hráčov | flick.com | Autor: Sasha the Okay Photographer

Kdo ho vytvořil a jak se tu vzal?

Přesné informace o vzniku šachu nejsou do dnešního dne známy, ale odhadovaný vznik je kolem roku 500. První podoba šachu byla nalezena v severní Indii, tzv. čaturanga. Také se považuje za předchůdce šachových her, jako jsou šógi, čínské šachy nebo markuk.
Do evropy šachy přišly přibližně v 11. století. První evropská šachová kniha vznikla v roce 1497 od Louia de Lucena.

Hra šachy proti počítači

Výhodou hry šachy s počítačem jako protivníkem je, že si můžete nastavit obtížnost. Postupně jak se budete zlepšovat si můžete náročnost šachu proti počítači upravit a nastavit větší obtížnost. Díky této metodě se můžete od počítače naučit nové taktiky, které vám pomohou proti lidskému soupeři.

Famous Chess Game: Kasparov vs Topalov 1999 (Kasparov’s Immortal)

V pravděpodobně největším šachovém zápase, jaký se kdy hrál, Kasparov ve své hře „Immortal“ ukazuje, proč je považován za nejlepšího šachistu všech dob.

Představme si pravidla – jak se naučit hrát šachy

Pravidla hry jsou nejčastějším důvodem, který běžné hráče společenských her odrazuje od hraní dané hry. Tedy, pokud jsou přehnaně komplikované, nejasné nebo vyžadují delší dobu k pochopení. Šachy z našeho pohledu však není o nic víc komplikovanější než oblíbené hry napříč všemi generacemi, jako jsou žolík, poker či oblíbené člověče nezlob se.
Základní hra je určena pro 2 hráče, kteří mají stejný počet hracích figurek. Hru začíná vždy hráč s bílými figurkami, následně pokračuje hráč s černými nebo hnědými figurkami, v závislosti na provedení. Cílem hry je dát tvz. šachy-mat. Ten nastává tehdy, když se oponentova figurka zvaná král nemá už kam pohnout. Jedná se tedy o nejpodstatnější figurku, kterou máte za úkol chránit. Jednoduše řečeno, k tomu, abyste si zahráli šachy Vám stačí znát pohyb figurek a mít 1 společníka, pokud nechcete hrát proti počítači. Každý hráč disponuje těmito figurkami: 8 pěšců, 2 střelci, 2 jezdci/koně, 2 věže, 1 dáma a 1 král.

Existuje spousta strategií jak hru hrát, ale pro Vás, jako začátečníky bude nejzábavnější hrát proti stejně nezkušenému soupeři a učit se na vlastních chybách. Pocity, které nabudete poté, co jste prohlédli důležitý tah a stálo Vás to silnou figurku si budete dlouho pamatovat, ale posílí to Vaši obezřetnost v další hře.

Vysvětlivky k jejich pohybu naleznete na každém balení fyzické kopie hry.

Věříme, že jsme Vás alespoň trošku inspirovali ke hraní šachů. I při této hře platí, že je třeba jen začít a zlepšení přijde časem.

Sledujte nás i nadále pro řadu zajímavých informací ze světa online i offline her.

Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *