| | | |

Zaklínač 1 (The Witcher): příběh, gameplay, Remake

Zaklínač 1 je akční RPG hra, která byla vydána v roce 2007 herním studiem CD Projekt Red. Zajímavým prvkem této hry je jeho nelineárnost. Každé rozhodnutí má své důsledky a konec hry může mít různé konce. Námět této hry pramení z knižní verze od polského autora Andrzeje Sapkowského. Hra získala pozitivní reakce od kritiků a také mezi hráči sklidila velký úspěch.

Příběh

Děj se odehrává ve středověkém fantasy světě, kde hrajete za Geralta z Rivie. Geralt je lovec příšer, který si v mládí prošel různými mutacemi aby se stal silným bojovníkem proti příšerám, které trápí obyvatele i krále. Geralt má po boku množství přátel a spojenců, kteří mu pomáhají v boji. Zaklínači Eskel, Lambert a starší zaklínač Vesemir ale i čarodějnice Triss medička Shani či trpaslík Zoltan jsou důležitými postavami ve hře.Hra začíná v pevnosti Kear Morhen, kde se Geralt probouzí a zároveň si nepamatuje, jak se tam dostal. Čarodějnice Triss Merigold chce pomoci Geraltovi s amnézií a začne hledat lék. Významnou událostí je napadení Kear Morhen neznámou skupinou útočníků, kteří ukradnou mutageny a vzorce na vytváření Zaklínačů. Geralt se chopí problému a začne pátrat a pronásledovat útočníky do hlavního města Wizima. Při pátrání po zlodějích zachrání rolnické dítě Alvina, který je zvláštní dítě. Alvin je označován za zdroj silné magické moci, stejné jako Ciri ze Zaklínače 3. Podaří se Geraltovi vypátrat a získat zpět mutageny? Jaký vliv bude mít Alvin na celý děj? Dozvíte se po přejetí hry.

Hratelnost

Zaklínač 1 nabízí tři různé kamery pohledu. Pohledy si můžete přepínat a zvolit si ten, který vám nejvíc vyhovuje. Zaklínač na zádech nosí dva meče – jeden železný na lidské nepřátele a stříbrný na monstra. Důležitým prvkem hratelnosti jsou bojové styly. Na výběr jsou 3 typy, a to rychlý, silný a skupinový styl. Bojové styly musíte přizpůsobovat nepřátelům a uvážlivě vybírat způsob boje proti danému nepřátel.
Zaklínači umí využívat i magii ve svůj prospěch. Magie, kterou ovládají zaklínači se nazývá znamení. Geralt ovládá 5 znamení: Aard, Igni, Yrden, Quen a Axie. Významným prvkem ve hře je také Alchymie. Geralt může využívat při boji a různé elixíry a odvary, které mu dodají dodatečnou výhodu při boji s nepřáteli. U elixírů je třeba dívat i na jejich toxicitu. Tato mechanika znemožňuje hráči použít velké množství elírů a proto hráč musí důkladně vybírat jaké lektvary při boji využije. Zaklínač Geralt si může namíchat také oleje na meče nebo vyrábět bomby, kterou mu poskytnou dodatečnou výhodu při boji.

Grafika

Hra má dobrou grafiku v souvislosti s rokem vydání hry (2007). Grafika nabízí filtrování textur i Anti-aliasing. Graficky propracované postavy, hustota vegetace, detailní prostředí či efekty počasí dodávají skvělý grafický zážitek. Jednoznačně se nedá srovnávat grafika s novodobými hrami, ale v době vydání patřila mezi velmi dobře graficky zpracované hry.

Zvuk

Zajímavostí hry Zaklínač 1 je český dabing. Dialogy obsahují perfektně zpracovaný český dabing a překlad textů je na skvělé úrovni. Nechybí ani realistický zvuk řinčení mečů, počasí či vtipné hlášky patří mezi silné stránky hry.

Zaklínač 1 Remake

CD Projekt Red oznámilo 26. října 2022 na oficiální stránce, že pracují na Remaku hry Zaklínač 1. Datum vydání není jasné a také zda bude hra dostupná na herní konzole. Předpokládat ale můžeme, že to bude slušně zpracován remake hry a vydavatelství svoji herní komunitu nezklame.

Zaklínač 1 HW nároky

Minimální HW minimální Doporučené HW požadavky
OS: Windows XP/Vista OS: Windows XP/Vista
Procesor: Intel Pentium 4 2.4 GHz alebo Athlon 64 + 2800 Procesor: Intel Pentium 4 3.0 GHz alebo AMD Athlon 64 +3000.
Grafika: NVIDIA GeForce 6600 alebo ATI Radeon 9800 Grafika:  NVIDIA GeForce 7800 GTX or ATI Radeon X1950 XT
RAM 1 GB RAM: 2 GB
Pevný disk 15 GB Pevný disk 15 GB

Zaklínač 1 GameplayPřihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *