| | |

Zaklínač 2: Vrahové Králů – recenze, příběh, hw

The Witcher 2: Assassins of Kings je akční RPG hra vyvinutá polským herním studiem CD Projekt RED. Hra Zaklínač 2 byla vydána v roce 2011. Tato hra je pokračováním úspěšné hry Zaklínač 1. Hra je založena na knižní sérii „Zaklínač“ od polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Hra The Witcher 2 Vrazi králů byla velmi dobře přijata hráči i kritiky a pomohla posílit pověst první zaklínačské hry.

Příběh

Hra se odehrává v temném fantasy světě a hráči se ujímají role Geralta z Rivie, profesionálního zaklínače, který se specializuje na lov mutantů. Hra je známá svým komplexním příběhem, dobře vypracovaným světem, náročnými souboji a rozhodnutími, která mají trvalý vliv na hru. Příběh hry sleduje Geralta, jak se snaží zjistit pravdu o atentátu na krále a dostat se ke skutečným viníkům. Během hry hráči čelí morálním rozhodnutím, která ovlivňují průběh příběhu a vývoj postav.Hratelnost

Zaklínač 2 nabízí o něco lepší hratelnost než Zaklínač 1. Podobně jako v prvním díle zaklínače máte na zádech dva meče – jeden železný a druhý stříbrný. Bojový systém nabízí rychlé a silné útoky. Také při boji je třeba rozumně odrážet útoky nebo jim uhýbat pomocí odskakování.

Co by dělal Geralt bez mocných lektvarů? Nesmíme zapomínat na důkladnou přípravu na boj a dostatečné množství namíchaných lektvarů. Před bojem je třeba zahájit meditaci a užít lektvary. Během boje nelze požívat připravených lektvarů. Na meče si můžete aplikovat oleje, které vám přidají dodatečnou výhodu v boji. Petardy a pasti umí přidat další taktickou výhodu v boji proti nepřátelům. Jako v Zaklínači 1 jsou k dispozici magická znamení: Aard, Igni, Yrden, Quen a Axie.
Grafika

Oproti Zaklínači 1 se grafická stránka posunula o level výše. Hra běží na novém enginu oproti 1 a vývojáři si dali záležet na vizuální stránce. Rozdíl mezi minimálními a maxiimálními nastaveními grafiky jsou pořádně znát. Hra vyšla v roce 2011 a nároky na PC hardware nejsou vysoké u dnešních PC sestav. Hru si můžete vychutnat v nejlepším nastavení a zároveň nemusíte investovat velké peníze do nejlepší sestavy.

Zvuk

Zvukové efekty ve hře jsou dobře zpracovány. Říčení zbraní, déšť či vtipné hlášky jsou neodmyslitelnou součástí hry. Nevýhoda oproti Zaklínači 1 je absentující český dabing. Chválabohu vývojáři nezapomněli na české titulky a tak si můžete vychutnat příběh bez nutnosti dobré znalosti anglického jazyka.

Zaklínač 2 Vrahové Králů HW požadavky

V tabulce naleznete minimální a doporučené HW nároky na hru. Jelikož hra vyšla v roce 2011 tak nebude náročné splnit doporučené HW pozadavky a hru si vychutnat na maximálních detailech.

Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
OS: Windows XP/Vista/7 OS: Windows XP/Vista/7
Procesor: Intel 2.2 GHz Dual-Core alebo AMD 2.5 GHz Dual-Core Procesor: Intel alebo AMD Quad-Core
Grafika:  GeForce 8800 (512 MB) alebo Radeon HD3850 (512 MB). Resolution: 1280×720. Grafika: GeForce 260 (1 GB) alebo Radeon HD 4850 (1 GB). Resolution: 1440×900.
RAM 1.5 GB (Win XP), 2GB (Win Vista/Win 7) RAM:  3 GB (Win XP), 4GB (Win Vista/Win 7)
Pevný disk 25GB Pevný disk 25GB

Zaklínač 2 GameplayPřihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *