Přemýšlíte jakou logickou hru si zahrát? Připravili jsme si pro Vás výběr 10 nejlepších logických her pro děti i dospělé. Každá věková skupina si v článku najde svoji logickou hru. Strategická, matematická čí karetní hra pro milovníky her.

Obsah článku 10 10 Nejlepších logických her pro děti i dospělé:

Logické hry pro děti

Logické hry zlepšují logické uvažování a je to způsob jak hravou formou u dětí rozvíjet logické myšlení. Výběr logických her určených pro kluky také dívky. Hry s logickým žánrem rozvíjejí i jiné dovednosti jako matematické, motorika či pozornost. Při volbě hry je třeba brát v úvahu věk a zamyslet se, jaká hra je pro dítě v daném věku vhodná. Při hrách se ve fyzickém balení nachází informace od jakého věku dítěte je vhodná.


Přehled her pro děti podle věku

Logické hry pro děti od 5 let – Puzzle, Bigjigs,
Logické hry pro děti od 6 let – Člověče nezlob se, Jenga, Logic!, Voltík
Logické hry pro děti od 7 let – Ravensburger Labyrinth, Rubikova kostka 2×2, UNO Dos
Logické hry pro děti od 8 let – Goki, Djeco Dřevěný hlavolam, Hra dáma

Online logické hry pro starší děti

Výběr logických her, které si můžete zahrát také online zdarma. Množství dobrých her lze hrát v prohlížeči bez nutnosti stahovat. Výhodou online her je možnost vyzkoušet si zahrát hru zdarma a když hra zaujme pořídit si i fyzické balení hry. Připravili jsme si přehled nejlepších logických her, které si můžete zahrát online a vyzkoušet hru zdarma.

10 Logických her, které si můžete zahrát online a zdarma

Vybrali jsme logické hry, které si můžete zahrát ve fyzickém balení, ale i zdarma přímo ve webovém prohlížeči. Výběr her je určen pro jednoho hráče ale také více. Historické hry, které si získalo několik generací a přinášíme vám přehled 10 z nich.

Logické hry pro lepší logické uvažování

#1 Sudoku – matematicko logická hra





Matematicko logická hra Sudoku je původem z Evropy a je určena pro jednoho hráče. Úkolem hry je prověřit matematicko – logické uvažování hráče. Úkolem hráče je vyplnit hrací pole čísly od 1 po 9 tak, aby se v každém čtverci neopakovala čísla. Počet variant s hracími poli Sudoku je více: 2×2, 3×3, 4×4, 5×5, 6×6, 9×9, 16×16, 25×25. Varianty 2×2 či 3×3 jsou určeny hlavně pro ty nejmenší. Sudoku má několik obtížností jako lehké, střední, těžké nebo ďábelské.

TIP: Prečtěte si článek – Pravidla + jak řešit Sudoku

#2 Dáma – společenská hra pro 2 osoby

Hledáte logickou hru pro dvě osoby, kterou si můžete zahrát online i offline? Hra Dáma je vynikající hra pro děti i dospělé. Dáma si hraje na šachovnici s bílými a černými hracími kameny. Hra je určena pro dvě osoby a je mírně podobná hře Šachy, jen Dáma má méně typů hracích figurek.

TIP: Prečtěte si článek – Pravidla + jak hrát Dámu

#3 Šach – logicko strategická hra pro 2 osoby

Hra Šachy si získala fanoušky po celém světě. Logická hra zaměřená hlavně na strategii tahů s cílem dát protivníkovy šachy-mat. Hra se hraje na šachovnici stejně jako Dáma. Oproti Dáme má Šachy několik typů herních figurek, které mohou dělat jiné typy pohybů. Šachy si můžete zahrát zdarma online a vyzkoušet si zahrát hru proti počítači nebo hráči z jiného koutu světa.

TIP: Prečtěte si článek – ZAHRAJTE SI HRU KRÁLŮ. ŠACHY JSOU JEDNODUŠŠÍ NEŽ SI MYSLÍTE.



#4 Mlýny – jednoduchá hra pro 2 osoby

Desková tahově-strategická hra, kde hraje důležitou roli logické přemýšlení nad tahy. Hra Mlýny pravděpodobně pochází z Egypta, kde se poprvé objevila. Hra má několik variant v podobě různých hracích polí. Cílem hry je rozmisťování figurek a vytvořit mlýn. Hru můžete nalézt online zdarma přímo ve webovém vyhledávači. Chcete-li se dozvědět více o hře přečtěte si návod a pravidla hry.

TIP: Prečtěte si článek – Hra mlýny – Pravidla a návod na společenskou hru

#5 Pasiáns – Solitaire-logická karetní hra

Karetní hra Pasiáns (v překladu samotář) vznikla ve Francii přibližně v 17. století. Hru měli v oblibě i známé historické osobnosti jako Napoleon Bonaparte či Marie Antoinetta. Pasiáns je hra pro jednoho hráče, ale můžete nalézt variantu i pro dva hráče. Solitaire a Pasiáns je stejná hra, přičemž Solitaire byla videohra, kterou Microsoft přidal do svého operačního systému Windows. Hra se těší oblibě iv současnosti a zahrát si ji můžete také online zdarma přímo ve webovém prohlížeči.

TIP: Prečtěte si článekSolitaire Pasiáns všechno o karetní hře

#6 Madžong – Mahjong logická hra s kameny

Čínská hra Mahjong (v překladu vrabci) měl v oblibě také známý Konfucius. Společenská hra určená pro 4 hráče. Postupem času prošla hra různými modifikacemi. Setkat se můžete is verzí pro jednoho nebo 6 hráčů. Madžong se rozšířil do Evropy po první světové válce, kde si také našla oblibu. V současnosti je možné si zahrát hru online zdarma přímo ve webovém prohlížeči.

#7 Žolík – karetní společenská hra

Hra Žolík nebo Anglicky Joker vznikla kolem roku 1832 v Londýně a vymyslel ji pan Rufford. Od vzniku hry se pravidla výrazně nezměnila. Od vzniku po dnešek bylo vytvořeno několik grafických variant karet. Kartová hra Žolík se hraje se 108 kartami. Společenská logická hra je určena pro 2-6 hráčů. Při hře je důležitá strategie a logické myšlení. Hru Žolík si můžete zahrát také online přímo ve webovém prohlížeči nebo sáhnout po fyzickém balení karet a zahrát si hru s přáteli.

#8 Domino – společenská hra pro více hráčů





Domino je dětská hra určená i pro dospělé. Hra se hraje pomocí kamenů a je určena pro jednoho hráče ale i více (2-4). Logická hra, která je zaměřena také na matematiku pro různé věkové kategorie. Dětem hra pomáhá pochopit matematiku hravou formou. Hru si můžete zahrát s přáteli při dlouhých večerech. Hru Domino naleznete také online zdarma přímo ve vašem prohlížeči.

#9 Člověče nezlob se – společenská hra

Ikonická hra, kterou hraje mnoho generací můžeme znát i pod názvem Člověče nezlob se. Hra je původem z Německa a je určena pro 2-6 hráčů. Hra si hraje pomocí herních figurek a hrací kostky. Úkolem hry je přesunout všechny figurky do domečku. Hra vyžaduje strategické a logické myšlení při volbě pohybů. V případě, že nemáte spoluhráče hru si můžete zahrát také online zdarma proti počítači.

#10 Rubikova kostka – logická hra s barvami

Mechanický hlavolam s barvami vynalezl Maďarský sochař Ernő Rubik. Cílem hry je uspořádat hrací pole tak, aby na každé straně byly stejné barvy. Hra se řídí matematickými principy, přičemž uspořádat stejné barvy je vždy možné. Své popularitě se těšila hlavně v 70-80 letech 20. století, kde bylo vytvořeno miliony hracích kostek. Rubikova kostka má více variant 2×2×2, 4×4×4, 5×5×5 a více.
Rubikovu kostku můžete nalézt i online zdarma přímo ve vašem prohlížeči a otestovat si logické myšlení.

nejlepsi-logicke-hry-pro-deti-i-dospele

Rubikova kostka | unsplash.com | autor: Sigmund