Mikádo, Jak se hraje Mikádo, Pravidla Mikádo, Mikádo pravidla hry, stolní hra
| | | | |

Hra Mikádo – pravidla jednoduché hry + jak se hraje

Mikádo je hra s dřevěnými hůlkami, které se podobají špejle. Jednoduchá hra Mikádo je primárně určena pro děti, ale zahrát si ji můžete se všemi věkovými kategoriemi. Jak se hraje Mikádo? Jaká jsou pravidla této jednoduché hry? Dozvíte se v tomto článku.

Typ hry: Společenská
Hra je určená pro: Děti, holky, kluky
Počet hráčů: 2+
Doba hraní: 10-15 minut

Obsah článku – Hra Mikádo – Hra Mikádo – pravidla jednoduché hry + jak se hraje

Historie hry Mikádo

Slovo Mikádo pochází z Japonštiny a označovalo Japonského císaře. Jak by se na první pohled mohlo zdát, že tato hra pochází z Japonska, ale není ti tak. Tato jednoduchá hra vznikla v Evropě. Do Ameriky došla hra z Maďarska kolem roku 1936. V Americe tuto hru můžete znát pod názvem pick-up sticks.

Mikádo - dřevěné paličky, Pravidla hry Mikádo, Jak se hraje mikádo, pravidla mikada
pixabay.com | autor: Alexas_Fotos

Hra Mikádo

Mikádo je desková hra pro děti od přibližně 3 letech. Hru si můžete zahrát minimálně ve dvou. Ke hře Mikádo jsou zapotřebí mikádo paličky. Materiál hůlek je obvykle vyroben ze dřeva nebo plastu. Počet hůlek v balení je 41 kusů. Každá hůlka má barevné značení, které určuje hodnotu bodů.

Jak se hraje Mikádo?

Ke hře Mikádo potřebujete trpělivost a pevnou ruku. Úkolem hry je posbírat mikádo hůlky rukou, přičemž se nemůže pohnout žádná hůlka. V případě, že se pohne mikádová hůlka následuje další hráč. Cílem hry je nasbírat co nejvíce bodů a vyhrát tak hru.

Hra Mikádo, Jak se hraje Mikádo, Pravidla hry Mikádo, Mikádo, Mikádové paličky
pixabay.com | autor: Kranich17

Pravidla hry Mikádo

Hra začíná uchopením celého balíčku Mikádových hůlek do pěsti. Hra začíná tak, že hráč dá pěst s hůlkami nad hrací stůl a otevře ruku. Když rozhodíte paličky na stůl začíná první hráč. Ze stolu se může odebírat pouze po jedné hůlce. Nejlepší postup je si vždy vytipovat takovou hůlku, kde je nejmenší pravděpodobnost, že hráč pohne jinou hůlkou. Vybírejte ty paličky, které mají nejvyšší bodové hodnocení.
V případě, že hráč, který si táhne hůlku pohne jinou hůlkou na stole, následuje druhý hráč v pořadí. Pokud se hráči podaří získat hůlku s názvem Mikádo nebo Mandarin tak si může vypomáhat touto hůlkou při odebírání Mikádo hůlek z kopy. Hra končí tehdy, když už jsou sklizeny všechny hůlky.

Bodové hodnocení Mikádo paliček

Po posbírání Mikádových hůlek hra končí. Na řadě je sčítání bodů hůlek, které hráč nasbíral. Pojďme se podívat na bodové hodnocení:

Barva Název paličky Body za jeden kus Počet paliček ve hře
Modrá MIKADO 20 1
Červená/modrá/červená/modrá/červená MANDARIN 10 5
Modrá/žltá/červená BONZA  5 5
Modrá/žltá/červená SAMURAI  3 15
Modrá/červená KULI  2 15

Hra Mikádo – video

Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *