popularni-hra-gta-5-pribeh-cheaty-multiplayer-heisty
| | | | | | | |

Populární hra GTA 5 – Příběh, cheaty, multiplayer, heisty

Populární hra GTA 5 – jedna z nejoblíbenější her ze série GTA (Grand Theft Auto) z dílny Rockstar Games na které vyrostly a stále vyrůstají generace hráčů.

Žánr hry: Akční hra, RPG hra
Hra na platformy: Hra na PC, Hra na Playstation, Hra na Xbox
Počet hráčů: Hra pro jednoho hráče, Multiplayer hry
Herní vývojářské studio: Rockstar Games
Rok vydání hry: 2013
Ostatní tagy: Open-world hra

Obsah článku:

Příběh GTA 5

Příběh hry GTA 5 je zakomponována do smyšleného státu USA a to do San Andreas který můžete zaznamenat i ve hře GTA San Andreas který je inspirován jižní Kalifornií. V GTA 5 narozdíl od GTA San Andreas nenajdete fiktivní města San Fierro a Las Venturas, které byly inspirovány městy San Francisco a Las Vegas. V Singleplayerovém příběhu GTA 5 budete moci hrát za tři postavy a to za Michaela který je milionář a se svou rodinou žije ve vile v Rockford Hills, dále pak za Trevora který žije v městečku Sandy Shores které najdete v poušti, Trevor z GTA 5 se později přestěhuje do Los Santos, do Strawberry Avenue a pak za Franklina který žije se svou tetou poblíž Grove Street, později však bude žít ve vile ve Vinewood Hills – jedné z nejbohatších čtvrtí Los Santos v GTA 5, mezi postavami v GTA 5 můžete libovolně přepínat. Michael s Trevorem kdysi tvořili úspěšnou dvojici bankovních lupičů, Michael však chtěl žít normální život a tak podepsal tajnou dohodu s agentem FIB (FIB = parodie na FBI) Nortonem, po tom co Michaelovi byla manželka nevěrná s tenisovým instruktorem, Michael instruktora sledoval a ve vzteku zničil jeho vilu, pak se však dozvěděl že vila nebyla jeho ale manželky mexického drogového bosse Martina Madraza, který podal žalobu a požadoval po Michaelovi vysoké odškodné, Michael se tak vrátil na dráhu zločinu. Michael spolu s Franklinem vyloupili klenotnictví aby Michael získal peníze na zaplacení odškodného, což vzbudilo mimo jiné i Trevorovu pozornost.
Trevor se za ty roky stal psychicky labilním a agresivním psychopatem který zabil Jonnyho Klebitze a zlikvidoval jeho motorkářský gang. Trevor následně Michaela vyhledal v Los Santos počemž Michaela opustila jeho rodina. Michael po loupeži v klenotnictví musel dělat talé různé úkoly pro FIB aby Michaela mohla udržet pod svým krytím.

gta 5 postavy, gta 5 trevor philips

Hlavní postavy GTA 5

 • Michael de Santa – bývalý bankovní lupič. Je všestranně nadaný, Michael má dvě děti a žije v luxusní vile.
 • Trevor Philips – bývalý pilot a nejlepší kamarád Michaela, jako bývalý pilot je Trevor velmi schopný v pilotování letadel a vrtulníků. Trevor je agresivní psychopat.
 • Franklin Clinton – nejmladší z hlavních postav ve hře GTA 5, na začátku hry se živí kradením aut. Michael časem vezme Franklina pod svá křídla a žije se svou tetou Denise ve čtvrti Strawberry.
 • Lester Crest – organizuje loupeže (heisty) jak v singleplayeru, tak v multiplayeru.
 • Dave Norton – agent FIB který kdysi pomáhal Michaelovi.
 • Lamar Davis – drogový dealer, člen gangu Grove Street Families a přítel Franklina.

gta 5 postavy, gta 5 trevor philips

Cheaty na GTA 5 na PC

Cheaty pro GTA 5 na PC Vám usnadní hraní singleplayerového příběhového módu (gta 5 story mode), pro multiplayer, tedy jak FiveM, tak GTA Online nefungují, pokud chcete hrát GTA 5 Online s cheaty, můžete si zakoupit mod menu, což Vám však ale nedoporučujeme kvůli riziku banu a zrušení účtu.

Cheat K čemu cheat je?
SKYDIVE Obdržet padák
FLOATER Gravitace jako na Měsíci
LIQUOR Opilecký režim
POWERUP Dobít schopnost
SKYFALL Vystřelení do oblak
BANDIT Vytvořit terénní kolo
COMET Vytvořit vůz Comet
ROCKET Vytvořit motorku PCJ-600
OFFROAD Vytvořit Sanchez Dirt Bike
RAPIDGT Vytvořit Rapid GT
VINEWOOD Vytvořit Limo
TRASHED Vytvořit popelářské auto
BUZZOFF Vytvořit útočnou helikoptéru Buzzard
BARNSTORM Vytvořit kaskadérské letadlo
PAINKILLER Nepřemožitelnost
TURTLE Maximální zdraví a štíty
CATCHME Rychlé běhání
FUGITIVE Zvýšit úroveň hledanosti
MAKEITRAIN Změnit počasí
SNOWDAY Klouzavé smyky aut

GTA 5 Multiplayer – GTA Online a FiveM

GTA 5 disponuje oficiálním multiplayerem zvaným GTA Online kde si můžete pořídit Office (kancelář), kde můžete dělat CEO joby či si koupit varnu pervitinu, pěstírnu marihuany, pračku peněz či bunkr které můžete vylepšovat pro lepší produkci produktů které můžete následně rozvážet, nebo jezdit závody, hrát derby a jiné minihry. Bezpochyby nejvýdělečnější aktivitou na GTA Online je dělání heistů, nebo-li loupeží, které můžete dělat ve více hráčích a si tak vydělat statisíce herních peněz. GTA 5 má také neoficiální multiplayer FiveM, který funguje podobně jako třeba SAMP, tedy že servery a jejich možnosti jsou plně v rukách komunity. Každý FiveM server je unikátní a má svůj mód s vlastními herními featurami či ekonomikou, stejně jako v GTA online máte více možností si vydělat peníze a více možností, za co je utrácet. Takovým vhodným příkladem herního FiveM serveru je SuperParba kde si můžete vyzkoušet různá zaměstnání, závody a další volnočasové aktivity.

GTA 5 Online – Heisty (loupeže)

Heisty, nebo-li loupeže jsou oblíbenou činností hráčů v oficiálním GTA Online od Rockstar Games, jde o způsob jak si vydělat peníze ve hře GTA Online. Heisty můžete založit buď z apartmánu, nebo z facility. Heisty mají několik přípravných fází a pak finální fázi, kterou je loupež. První z apartmánových heistů, The Fleeca Job Vám kromě peněz odemkne obrněné vozidlo Kuruma, které se nedá téměř zničit. Heisty můžete dělat od levelu 12, kdy Vám zavolá Lester.

Minimální HW požadavky na hru GTA 5

64-bitový procesor a operační systém
Operačný systém: Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit, Windows 7 64-bit Service Pack 1
Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2,40 GHz (4 jadrový) / AMD Phenom 9850 Quad-Core (4 jadrový) @ 2,5 GHz
Pameť RAM: 4 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA 9800 GT 1 GB / AMD HD 4870 1 GB (DX 10, 10.1, 11)
HDD: 72 GB volného místa
Zvuková karta: 100% kompatibilná s DirectX 10

Doporučené HW požadavky na hru GTA 5

64bitový procesor a operační systém
Operačný systém: Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit, Windows 7 64-bit Service Pack 1
Procesor: Intel Core i5 3470 @ 3,2 GHz (4 jádra) / AMD X8 FX-8350 @ 4 GHz (8 jader)
Pameť: 8 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GTX 660 2 GB / AMD HD7870 2 GB
HDD: 72 GB volného místa
Zvuková karta: 100% kompatibilná s DirectX 10

GTA 5 Online tipy a triky

Pro hraní GTA 5 Online se Vám budou hodit následující tipy a triky, které urychlí Váš progres v GTA Online:

 • Získávejte peníze: Plňte mise, dostihové závody, loupeže a další aktivity, abyste získali peníze. To vám umožní kupovat lepší vybavení, nemovitosti a vozidla.
 • Spolupracujte s ostatními hráči: Hrát s ostatními hráči vám přinese větší výhody. Spolupracujte při plnění misí, vytvářejte gangu a pomáhejte si navzájem.
 • Vylepšujte svou základnu: Investujte do své základny a získávejte výhody, jako jsou nové možnosti plnění misí, vylepšení vozidel a další.
 • Investujte do nemovitostí: Kupte si nemovitost jako garáž, dílnu nebo luxusní apartmán. To vám umožní ukládat vozidla, opravovat je a získat přístup k různým funkcím.
 • Prozkoumejte Los Santos: Procházejte se po městě a objevujte různé lokace a zajímavá místa. Můžete narazit na vedlejší mise, skryté poklady a další překvapení.
 • Přizpůsobte své vozidlo: Využijte možnosti úprav a přizpůsobení vozidel. Malujte je, instalujte vylepšení, měňte jejich vzhled a výkon podle svých představ.
 • Využívejte schopnosti postavy: Vylepšujte schopnosti své postavy, jako je střelba, rychlost, síla a další. To vám pomůže při bojích a únicích před policií.
 • Zaměřte se na lukrativní aktivity: Některé aktivity vám přinesou více peněz než jiné. Zaměřte se na aktivity, jako jsou heists, dohazovačka v kasinu, obchodování s automobily a další.
 • Účastněte se týmových misí: Připojte se k týmu a plňte týmové mise. Tyto mise jsou často dobře placené a zároveň vám umožní spolupracovat s ostatními hráči.
 • Využijte bonusy a akce: Sledujte oficiální stránky a sociální média Rockstar Games pro informace o aktuálních bonusových akcích. Ty vám mohou poskytnout výhody, slevy a další výhody.
 • Využívejte speciální vozidla: Speciální vozidla, jako jsou Deluxo, Oppressor nebo Ruiner 2000, vám poskytují unikátní schopnosti a výhody. Získejte je a využívejte je ve svůj prospěch.

Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *