| |

Retro hry na staré mobilní telefony, které změnili histórii mobilních her

Místo v retro hrách mají také staré hry na mobilní telefony. Za dob tlačítkových telefonů a dvoubarevných displejů nokie 3310 či nokie 3410 jste mohli hrát i hry. Tyto hry už můžeme označit jako staré retro hry. Ve starší generaci mají tyto hry v oblibě hráči dodnes. Postupem času začaly přicházet první barevné mobily s dotykovým displejem. Úroveň těchto her se postupně zlepšovala. Pojďme se spolu podívat na vývoj starých her na mobilní telefony.

Obsah článku – Retro hry na staré mobilní telefony, které změnili histórii mobilních her

Jaké telefóny můžeme označit za staré retro mobily?

První mobilní telefon byl představili na trhu v roce 1982 z návem Mobiro Senator. Váhu měl kolem 10kg. Mobiro Senator pochází ze společnosti Nokia, kterou jistě znáte. V roce 1992 vznikl mobil s názvem Nokia 1011. Tento mobil fungoval v pásmu GSM a váha mobilního telefonu byla kolem 0,5kg. Mezi první mobilní retro hry můžeme zařadit hru Tetris (1994). V roce 1997 byl představen mobilní telefon Nokia 6610 spolu se hrou Snake. Snake a Snake II můžeme pokládat za první hry, které začaly psát historii starých mobilních her. Postupem času začaly vznikat další hry, které formovaly vývoj mobilních her.

Staré hry na mobily, staré mobilní telefony, Nokia, samsung- Retro mobilní hry
unsplash.com | autor: Eirik Solheim

Staré mobilní hry na mobilní telefony

Připravili jsme seznam retro mobilních her, které definovaly budoucnost vývoje her pro mobilní telefony. Díky hráčům, kteří si oblíbili tyto hry, mohou hry na mobily vznikat dodnes. Vývojáři mobilních her objevili prostor na trhu a v současnosti existuje velké množství her, které si můžete zahrát. Pojďme se podívat na staré mobilní hry, které se zapsali do dějin.

Staré mobilné hry – seznam

Název hry Typ mobilu Rok vydání
Tetris Hagenuk MT-2000 1994
Snake Nokia 6110 1997
Bounce Nokia 9210 2000
Space Invaders Nokia 3310 2000
Angry Birds iPhone 2009

Tetris na starý mobil Hagenuk MT-2000

Tuto hru můžeme zařadit mezi nejstarší mobilní hry. Tetris původně vznikl jako počítačová hra kolem roku 1984. Hráč v této hře hráč ovládá bloky, které padají z vrcholu obrazovky do spodní části hrací plochy. Cílem hry je sestavit tyto bloky tak, aby vytvořily co nejplnější horizontální řádky, které se poté z hrací plochy ztratí. V roce 1994 byl Tetris přidán do mobilního telefonu s názvem Hagenuk MT-2000. Starý mobilní telefon, bez barevného displeje, který měl klasická tlačítka.

První stará mobilní hra Tetris na Hagenuk MT2000

Tetris mini Gameplay 🙂

Hra Snake na Nokii 6610

Jak už napovídá název hry Snake jste byl hráli v roli hada, který požíral potravu. Čím více jste snědli potravy tím více se had zvětšoval. Vaším cílem bylo sníst co nejvíce potravy a nenarazit do části těla. Za snědené kousky potravy jste získávali body. Pokud jste narazili do části těla tak jste hru prohráli.

Stará mobilná hra Snake na Nokia 3310

Nokia 3310 *2001* Snake 2338 bodů!

Space invaders na Nokia 3310

Hra s názvem Space Invaders na mobilní telefon Nokia 3310 sklidila také úspěch. Ve vesmírné lodi jste bojovali proti invazi mimozemštanů. Ve hře se nacházeli levely, které jste museli úspěšně absolvovat abyste prošli hru. Ve Space Invaders bylo 8 levelů.

Stará mobilná hra – Space Impact na Nokia 3310

Space Impact Gampelay

Bounce na Nokia 9210

Velkou slávu sklidila i stará mobilní hra Bounce. Hra se objevila v roce 2000. Tato stará mobilní hra byla barevná a hrát jste ji mohli na tlačítkovém telefonu. Hra byla založena na tom, že v roli míčku jste museli procházet levely. Úrovni ve hře bylo 66 a hru si dokonce i dnes můžete stáhnout na Android.

Stará mobilní hra Bounce na Nokia 9210

Bounce – Gameplay 🙂

 

Tip na článek – Nejlepší mobilní hry zdarma ke stažení

Hra na iPhone Angry Birds

Hra vznikla v roce 2009 výhradně na operační systémy iOS. Někteří lidé si dokonce kupovali iPhone jen kvůli této hře. Angry Birds můžeme označit za starší mobilní hru, která definovala podobu dnešních her. Ve hře jste hráli za ptáka a vaším úkolem bylo zničit budovy ve kterých jsou uvězněna špatná selata. Tuto hru si můžete zdarma stáhnout v obchodě s aplikacemi.

Stará mobilná hra Angry Birds na iPhone

Angry Birds – Gameplay

Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *