| | | |

Phasmophobia – úspěšná trendy hororovka – recenze

Phasmophobia je mnohonásobně oceňovaná hororová hra která nabízí singleplayer i multiplayer mód.

Obsah článku Phasmophobia – úspěšná trendy hororovka:

O hře Phasmophobia

Phasmophobia je hra, která vyšla v roce 2020 a od té doby si získala velkou popularitu mezi hráči. Jedná se o hororovou hru, ve které hráči hrají za duchovního lovce, kteří mají za úkol najít duchy a získat informace o nich pomocí různých pomůcek.
phasmophobia steam, phasmophobia g2a, phasmophobia recenze, phasmophobia heureka

Hra Phasmophobia nabízí hráčům jedinečný zážitek, protože se jedná o hru, ve které musí hráči pracovat společně, aby mohli dosáhnout svého cíle. Hra je navržena tak, aby byla co nejvíce realistická a hráči se musí snažit najít duchy pomocí různých vychytávek, jako jsou kamerové systémy, UV světla a jiné detektory.
Hra začíná tím, že hráči jsou přiděleni do skupiny duchovních lovců a musí si zvolit, jakou misi chtějí vykonat. Každá mise se liší v závislosti na místě, kde se odehrává, a na typu ducha, který se má najít. Hráči se pak přemístí do daného místa a začínají hledat ducha.

Hlavním cílem hry je najít ducha a získat o něm informace. Hráči musí být opatrní, protože duchové se mohou stát velmi agresivními a napadat hráče. Hráči musí mít dobře na paměti, že mají omezený počet životů, takže pokud budou příliš opatrní a nebudou riskovat, mohou ztratit své životy předtím, než najdou ducha.

Jednou z klíčových vlastností hry Phasmophobia je využití komunikace mezi hráči. Hráči musí spolupracovat a komunikovat mezi sebou, aby mohli najít ducha a získat o něm informace. Hráči si musí rozdělit úkoly a úspěšně spolupracovat, aby mohli splnit cíl mise.

Hra Phasmophobia je velmi realistická a hráči se musí snažit najít ducha pomocí různých vychytávek, jako jsou kamerové systémy, UV světla a další detektory. Hráči musí také vyhledávat stopy, jako jsou otisky prstů, stopy po chůzi a další důkazy, které mohou vést k nalezení ducha.

Phasmophobia recenze

Na hře Phasmophobia oceňujeme kladně následující:

  • Možnost singleplayer i multiplayeru, přičemž singleplayer samozřejmě například pro mne není tak záživný, jako multiplayer jelikož jsem velkým příznivcem multiplayeru
  • Možnost mít GUI ve hře ve více jazycích včetně českého, což ocení hráči z Česka a pravděpodobně i Slovenska, možná by bylo kvůli české diakritice lepší zvolit font který má lépe „zmáknuté“ háčky a čárky.

Co mně naopak na Phasmophobii opravdu mrzí, že je takřka nereálné začít hru, pokud nezačínáte lobby s kamarády, jelikož jsem lobby ze kterého bych nebyl bezdůvodně kicknut hledal asi půl hodiny, což dost ubírá hře na hratelnosti a záživnosti. Možná by bylo zajímavé i možnost napojit se do rozehrané hry random, podobně jako tomu bývá třeba v Left 4 Dead 2. Hra je jinak za dost přijatelnou cenu a zabaví.

Phasmophobia Trailer

Phasmophobia HW nároky

Minimální požadavky: Doporučené požadavky:
Operační systém: Windows 10 64bit Operační systém: Windows 10 64bit
Procesor: Intel Core i5-4590 / AMD FX 8350 Procesor: Intel Core i5-6600K / AMD Ryzen 5 2600X
Paměť: 8 GB RAM Paměť: 16 GB RAM
Grafická karta: NVIDIA GTX 970 / AMD Radeon R9 390 Grafická karta: NVIDIA GTX 1070 / AMD Radeon RX 580
DirectX: Verze 11 DirectX: Verze 11
Síť: Širokopásmové připojení k internetu Síť: Širokopásmové připojení k internetu
Úložný prostor: 13 GB volného místa Úložný prostor: 13 GB volného místa

Jak můžete vidět, hra Phasmophobia není nikterak zvlášť náročná hra na výkon Vašeho PC. Nicméně přesto doporučujeme pro hraní hry Phasmophobia vybrat herní počítač.


Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *