| | | | | | | |

Nejlepší karetní hry pro jednoho, dva a více hráčů

Karetní hry patří mezi oblíbené hry pro trávení volného času s přáteli. Hry s kartami může hrát jeden, dva ale i více hráčů. Ke hraní her s kartami je zapotřebí balíček karet ať už žolíkových, německých (Sedmových) nebo tzv. žolíkových. speciálních. Připravili jsme seznam nejlepších karetních her z různými druhy karet.

Obsah článku – Nejlepší karetní hry pro jednoho, dva a více hráčů

Karetní hry

Hry s kartami se hrály už v dávné minulosti hlavně pro zábavu. Karetní hry hrály od vězňů, měšťanů až po šlechtice. V současnosti karetní hry můžeme rozdělit na dvě kategorie: klasické a moderní.

Mezi klasické karetní hry můžeme zařadit ty, které se hrají s žolíkovými nebo Německými (Sedmovými) kartami. Mezi moderní karetní hry patří hry jako Bang či Výbušná koťátka. S těmito moderními kartami lze obvykle hrát pouze jednu hru. Jaké jsou nejlepší karetní hry, které se vyplatí zahrát? Přinášíme vám seznam oblíbených karetních her.Nejlepší karetní hry pro jednoho, dva i více hráčů. Karetní hry zdarma, online

Nejlepší karetní hry – seznam

Název karetní hry

 Potřebné karty

Faraon (Farář) Sedmové
Sedma Sedmové
Mariáš Sedmové
Stop Kent Sedmové, žolíkové
Vojna Sedmové
Solitaire-Pasiáns žolíkové
Žolík žolíkové
Poker žolíkové
Záchod Sedmové. žolíkové
Výbušné koťátka Špeciální

Faraon (Farář)

Farář nebo i Faraon je karetní hra se Sedmovými kartami, která je určena pro 2 až 4 hráče. Setkat se můžete také s názvem Olympijský faraón, která má mírně upravená pravidla. Klasický Faraon je rychlá karetní hra, přičemž Olympijská verze je určena pro delší hraní. Ideální hra pro dovolenou, chatu nebo hraní s rodinou či přáteli. Pokud vás zajímá tato karetní hra přečtěte si pravidla hry Faraon (Farár).

Hry se sedmovými mariášovými kartami, Německé klasické karty,
Pixabay.com | autor:zandy126

Sedma

Karetní hra Sedmá se hraje s Německými (Sedmovými) kartami a je určena pro 2 až 4 hráče. Sedmá vznikla v Česku přibližně ve 20. století. Popularitě se těší nejen v Česku a na Slovensku, ale také v jiných zemích Evropy. Hra má trochu víc složitější pravidla než Faraon. Pokud vás zajímá tato karetní hra přečtou si pravidla hry Sedma.

Mariáš

Karetní hra Mariáš je zdvihová karetní hra se Sedmovými kartami. Název hry Mariáš pochází z francouzského slova mariage – svatba. Hra je určena pro 3 – 6 hráčů. Karetní hra, která se těší popularitě i v současnosti. Existuje dokonce i několik Mariášových klubů, kde členové chodí hrát tuto hru.

Stop Kent

Karetní hra Stop Kent je hra s žolíkovými kartami, ale můžete si ji zahrát i se Sedmovými kartami. Počet hráčů, kteří mohou hrát tuto karetní hru je 4 až 6. Velmi jednoduchá karetní hra určená primárně pro děti. Hra, která si zakládá na mazanosti a blafování. Pokud vás zajímá tato karetní hra přečtou si pravidla hry Stop Kent.Pravidla hry Kent, jak hrát karetní hru kent, hra kent

Vojna

Karetní hra Válka je hra se Sedmovými kartami. Karetní hra je určena pro 2 hráče. Jednoduchá karetní hra, která nemá komplikované pravidla. Rychlá hra, kterou si můžete zahrát také s dětmi. Pokud vás zajímá tato karetní hra přečtěte si pravidlá hry Vojna.

Pasiáns-Solitaire

Karetní hra Pasiáns je hra s žolíkovými kartami. Pasiáns je hra určená primárně pro jednoho sólo hráče, ale existují varianty, kdy si ji můžete zahrát i ve dvou. Pasiáns vznikl ve francouzsku přibližně v 17. století. Hra se později stala populární díky Microsoftu. Společnost vytvořila hru pro Windows s názvem Solitaire. Pokud hledáte karetní hru pro jednoho hráče přečtěte si pravidla hry Pasiáns-Solitaire.

Žolík

Karetní hra Žolíky je hra s francouzskými, žolíkovými kartami. Karetní hra Žolíky vznikla ve Velké Britání a dodnes se výrazně nezměnila pravidla hry. Ideální hra pro celou rodinu s dětmi. Hra je určena pro 2-6 hráčů. Žolík je průměrně dlouhá karetní hra, kterou lze hrát i na více kola. Pokud vás zajímá tato karetní hra přečtěte si pravidla karetní hry Žolík.

Poker

Karetní hra Poker je hra s francouzskými, žolíkovými kartami. Tato hra je spojována s hazardem, ale můžete si ji zahrát i bez nutnosti hrát o peníze.

Existuje několik variant hry Poker, ale nejrozšířenější je Texas Hold’em.

Záchod

Karetní hra Záchod je hra s žolíkovými kartami. Hra je určena pro minimálně dva hráče, přičemž maximální limit, kolika ji může hrát není. Karetní hra, která se zakládá časně na pevné ruce a motorice je vhodná i pro malé děti. Pokud vás zajímají pravidla této jednoduché hry přečtěte si tento článek.

Výbušné koťátka

Karetní hra Výbušná koťátka si hraje se speciálními kartami. S kartami na hru Výbušná koťátka můžete hrát pouze tuto hru. Hra je určena pro 2 až 5 hráčů. Hra vznikla na Kickstarteru a patří mezi historicky nejúspěšnější hry na této crowdfundingové platformě.

Do současnosti vzniklo několik rozšíření této hry. Pokud jste milovníkem koček, karet a pěkných designů, jednoznačně se vyplatí zahrát si tuto hru.

Hry se Sedmovými kartami

Sedmové karty (Německé) jsou klasické karty, které se obvykle nacházejí v každé domácnosti. Tyto karty pocházejí z Německa a rozšířily se po celé Evropě. Mezi nejlepší hry se Sedmovými kartami můžeme zařadit: Faráře (Faraon), Sedmu, Mariáš či Stop Kent. Chcete-li vědět jaké hry můžete hrát se Sedmovými kartami přečtěte si článek – Hry se Sedmovými kartami.

Hry so žolíkovými kartami

Žolíkové (Francouzské) karty jsou známé po celém světě. S těmito kartami si můžete zahrát mnoho různých her.

Mezi nejlepší karetní hry s žolíkovými kartami patří Solitaire-Pasians, Žolík a Poker. Chcete-li vědět jaké hry můžete hrát se Sedmovými kartami přečtěte si článek – Hry se žolíkovými kartami.

Karetní hry online zdarma

Pokud nemáte doma karty nebo partu hráčů se kterými si chcete zahrát partičku karet tak nezoufejte. Většinu těchto karetních her si můžete zahrát online a zdarma přímo ve webovém prohlížeči. Také si tyto karetní hry můžete stáhnout do vašeho mobilního zařízení či tabletu. Stačí se zaregistrovat do obchodu s aplikacemi, vybrat si karetní hru, stáhnout a můžete hrát.

Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *