| | | | | |

Nejlepší online a společenské hry pro dva

Hledáte hru, kterou si můžete zahrát ve dvou? Chcete s kamarádem nebo kamarádkou zahnat nudu? Nevíte si vybrat a hledáte inspiraci? Tak si určitě přečtěte tento článek, který vám poradí vybrat si tu správnou hru pro dva hráče. Připravili jsme seznam super her pro dva hráče, které můžete hrát online, na konzoli nebo jako společenskou deskovou hru.

Obsah článku – Nejlepší online a společenské hry pro dva

Hry pro dva hráče

Hry pro dva hráče nemusí být jen stolní (společenské), ale můžete vyzkoušet i videohry, které můžete hrát online nebo na rozdělené obrazovce (split-screen). Výhodou digitální doby je, že klasické stolní hry si obvykle můžete zahrát také online a zdarma. Super je, že si nejprve můžete vyzkoušet stolní hru online a pokud Vás osloví, můžete si ji pořídit ve fyzické podobě.

Online hry pro dva hráče

Jste milovník videoher pro 2? Hledáte inspiraci jakou hru si zahrát ve dvou? Tak pozorně čtěte výběr top her. Online hry pro dva hráče v tomto seznamu můžete hrát na dálku přes internet nebo přes split-screen (rozdělenou obrazovku na monitoru).

It Takes Two – kooperační hra pro dva online i na rozdělené obrazovce

Hra si získala řadu pozitivních ohlasů v hráčské komunitě. It Takes Two lze hrát online nebo na rozdělené obrazovce (split-screen). Hra si zakládá na kooperaci hráčů, kde si budete muset vypomáhat při putování světem. Tvůrci ze studia Hazelight Studios si dali záležet hlavně na příběhu hry. Grafika není špičková, ale co se týče level designu je to propracovaná hra. It takes Two je pohádková hra při které se zabaví nejen děti ale i dospělí hráči. Ideální hra pro dva hráče, kteří mají rádi společnou kooperaci. Hru It Takes Two můžete hrát na PC, XBOX a PS. Ať už si vyberete hraní online nebo na rozdělené obrazovce na jednom zařízení je jen na vás.

A Way Out – kooperační hra pro dva online i na rozdělené obrazovce

Hra Way Out je hra od studia Hazelight Studios jako hra It Takes Two. Tato hra je nezávislý titul, ale jistě konkuruje i mnohem větším titulům. Unikátní herní zážitek, který vás vtáhne do děje hry. Jak už název hry Way Out mluví jde o hru ve které hlavním cílem je dostat se ven – z vězení. Hráči hrají za dvojici vězňů, kteří musí spolupracovat při útěku z basy. Menším mínusem této hry je délka děje, ale určitě se vyplatí tuto hru zahrát. Pokud vlastníte účet na Epic Games, tak v minulosti rozdávali tuto hru zdarma. Hru si můžete zahrát online ale také na rozdělené obrazovce na herních zařízeních PC, XBOX a PS.

Overcooked – kooperačná hra pre 2 až 4 hráčov aj online

Hra o vaření od herního studia Team 17 s kreslenou grafikou a roztomilým vzhledem si získala srdce nejednoho hráče. Vaším cílem je připravit jídlo od surovin až po servírování připraveného jídla. Do toho vstupuje vymezený čas a prvky kooperace, kterou hra vyžaduje pro úspěšné získání plného počtu hvězdiček. Hra je postavena na hvězdičkovém systému a tak v každé misi můžete získat od jedné po 3 hvězdičky. Abyste mohli postupovat do dalších levelů tak je musíte získat určitý počet. Hra Overcooked je obvykle založena na kooperaci dvou a maximálně 4 hráčů. Hru si můžete zahrát i sólo, ale mnohem víc zábavné je to hrát s více hráči. Hru můžete hrát na herních zařízeních jako PC, XBOX a PS.

Ark Survival Evolved – co-op hra pro dva hráče

Pokud jste fanouškem dinosaurů, craftingu a pravého survivalu, tak tuto hru jednoduše budete milovat. Hra začíná na ostrově, kde se probudíte bez žádného equipu. Na ostrově se nacházejí mírumilovné býložravé dinosauři, ale také nelítostný masožravý predátory. Vaším úkolem je pořídit si přístřešek, vybavení a přežít v neloutostném prostředí. V Ark Survival Evolved můžete těžit suroviny, sbírat bobule, lovit a ochočit dinosaurů. Hra nabízí split-screen nebo online mód pro dva hráče. Pokud jste fanouškem MMO přijdete také na své a můžete se připojit nebo také vytvořit herní server. Ark Survival Evolved lze hrát na zařízeních: PC, XBOX a PS.

Společenské hry pro dva hráče

Chcete si zahrát spoločenskou hru pro dva hráče a hledáte inspiraci na dobrou hru? Společenských her pro dva je mnoho od karetních přes stolní hry. Některé společenské hry, které jsme sepsali v seznamu může hrát i více hráčů než 2. Vybrali jsme pár her, které si můžete zahrát nejen v realitě ale také online po internetu s kamarády nebo hráči z celého světa.

Dáma – společenská desková hra pro 2 hráče

Dáma - Stolní společenská hra pro dva hráče, Dáma pro dva hráče, Nejlepší hra pro 2 hráče

Společenská desková hra s lehkými pravidly určená pro děti i dospělé. Rychlá hra s hracími kameny bílé a černé barvy se odehrává na šachovnici. Existuje několik typů této hry, ale klasická dáma si hraje s 8 kameny. Pokud si chcete zahrát rychlou hru s jednoduchými pravidly, jednoznačně vám ji doporučujeme. Tuto hru si můžete ale zahrát také online s druhým hráčem. Buď přímo ve webovém prohlížeči nebo pomocí aplikace do mobilního zařízení.

Tip na článek: Jak se hraje Dáma a pravidla hry

Šach – spoločenská dosková hra pre 2

Šachy - stolní společenská hra pro dva hráče, Nejlepší hra pro dva hráče Šachy
flick.com | Autor: Sasha the Okay Photographer

Společenská desková hra Šachy je hra s dlouhou historií. Ve světě se konají mistrovské soutěže, zakládají šachové kluby a tvoří spoustu video obsahu na tuto hru. Geniální takticko-strategická hra, která nemá tak složitá pravidla. Umění hry spočívá v hlavně v taktice tahů ale také znervóznit soupeře taktikou trash talk. Šachová hra obvykle trvá déle, ale jsou případy kdy parta šachu trvá velmi krátce. Tuto hru si můžete také zahrát přímo ve webovém prohlížeči nebo formou aplikace do mobilního zařízení.

Tip na článek: Jak se hrají šachy a pravidla hry

Mlýn – společenská desková hra pro 2 hráče

Hra pro dva hráče - Mlýn. Společenská desková hra pro 2. Nejlepší hra pro dva

Desková hra, která vznikla v dávné minulosti si najde příznivce iv dnešní době. Mlýn, Mlýny, Merrells, Merelles nebo Mill i takto se označuje tato historická hra. Hra Mlýn vznikla ve starodávném Egyptě a později se dostala do Evropy. Klasická desková hra pro dva hráče s jednoduchými pravidly je oddechová hra na trávení dlouhých chvil. Tuto hru si můžete zahrát také online přímo ve webovém prohlížeči nebo si stáhnout mobilní verzi hry do vašeho chytrého telefonu.

Tip na článok: Ako sa hrá Mlyn a pravidlá hry

Faraon – karetní hra pro 2 až 4 hráče

Hry se sedmovými mariášovými kartami, Německé klasické karty,
pexels.com | zandy126

Faraon nebo také Farář je oblíbená slovenská karetní hra, kterou si můžete zahrát ve dvojici. Je to karetní hra se sedmovými kartamina kterou je zapotřebí jeden balíček těchto karet. Pokud jste parta kartářů tak hru si můžete zahrát i ve 4. Partička Farára je rychlá, ale můžete zvolit i delší verzi hry. Farář nabízí také Olympijskou verzi, kde jsou mírně upravená pravidla a hra je o něco delší. Tuto karetní hru můžete hrát s přáteli i přímo ve webovém prohlížeči nebo stáhnout aplikaci do mobilního zařízení.

Tip na článek: Jak se hraje Faraon (Farář) a pravidla hry

Žolík – karetní hra pro 2 až 6 hráčů

Karetní hra pro dva hráče, Žolík pro 2 hráče, Nejlepší společenské hry pro dva hráče

Karetní hra se žolíkovými kartami známá také pod názvem Žolíky je příjemná oddechová hra. Karetní hra vznikla v 19. století ve Velké Británii a za vznikem stojí pan Rufford z Londýna. Od vzniku této karetní hry se pravidla výrazně nezměnila. Větší změnou prošel pouze design karet. Karetní hra je určena pro dva hráče, přičemž maximální počet je 6 hráčů. Hru Žolík si můžete zahrát také přímo ve webovém prohlížeči nebo si stáhnout aplikaci do mobilního zařízení.

Tip na článek: Jak se hraje Žolík a pravidla hry

Přihlásit se k odběru akcí a slev

* takto vyznačené pole je povinné

Odkliknutím tlačítka "Přihlásit se k odběru" souhlasíte s našimi zásadami o ochraně osobních údajů, toto přihlášení k odběru můžete kdykoliv zrušit odhlášením v jakémkoli newsletteru nebo kontaktováním na info@gamesquad.cz.


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *